Tydzień dla Ziemi w „Jedynce”

woda dzien ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach ogłoszony został „Tydzień dla Ziemi” wypełniony licznymi konkursami, quizami, rebusami oraz projekcjami proekologicznych filmów.

Uczniowie „Jedynki” podczas Tygodnia dla Ziemi szczególną uwagę poświęcą wodzie i  jej niezastąpionej roli w życiu ludzi i całej naszej planety. Piątoklasiści i szóstoklasiści mogą wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Woda w naszym życiu!”. Natomiast dla uczniów klas VII i VIII dedykowany jest konkurs fotograficzny pt. „Woda niejedną ma postać”. Prace konkursowe zostaną następnie zaprezentowane na szkolnej wystawie.

Szkoła zachęca wszystkich uczniów i ich rodziny do ekologicznych działań podczas Tygodnia dla Ziemi m.in. ograniczenia zużycia wody, mniejszej emisji zanieczyszczeń poprzez spacery i jazdę rowerem zamiast jazdy samochodami, sprzątania śmieci z otoczenia domów, szkoły i lasów oraz do uwieczniania tych aktywności na zdjęciach, które również zostaną zaprezentowane w szkole.

/AR/

Dodaj komentarz