Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Tradycją koluszkowskiego samorządu jest nagradzanie przez władze gminy najzdolniejszych uczniów koluszkowskich szkół. W tym roku uroczysta gala z tej okazji odbyła się 24 czerwca w sali widowiskowej Urzędu Miejskiego w Koluszkach.

Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych:

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koluszkach: dyrektor Jerzy Pecyna
1. Magdalena Szostek – laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
rodzice: Katarzyna i Waldemar Szostek
opiekun: Małgorzata Drabik
2. Szymon Matysiak – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Biologii
rodzice: Dominika i Robert Matysiakowie
opiekun: Małgorzata Owczarek
3. Piotr Adamski – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
rodzice: Agnieszka Jaworska-Adamska i Bogdan Adamski
4. Martyna Majchrzak – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Matematyki
rodzice: Teresa i Krzysztof Majchrzakowie
opiekun Piotra i Martyny: Pani Katarzyna Wójcik
5. Bartosz Bajer – laureat Ogólnopolskiego Tematycznego Konkursu Informatycznego „Infosukces”
rodzice: Alina i Mariusz Bajerowie
6. Artur Zieliński – laureat Ogólnopolskiego Tematycznego Konkursu Informatycznego „Infosukces”
mama: Dominika Zielińska
opiekun Bartosza i Artura: Pan Marek Kamiński
7. Magdalena Szostek – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach „Filmowe Łódzkie”
rodzice: Katarzyna i Waldemar Szostek
opiekun: Małgorzata Drabik
8. Martyna Majchrzak – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach „Filmowe Łódzkie”
rodzice: Teresa i Krzysztof Majchrzakowie
9. Amelia Kobierzycka – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach „Filmowe Łódzkie”
rodzice: Aneta Kaczyńska-Kobierzycka i Przemysław Kobierzycki
10. Karina Kobierzycka – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach „Filmowe Łódzkie”
rodzice: Aneta Kaczyńska-Kobierzycka i Przemysław Kobierzycki
opiekun Martyny, Amelii i Kariny: Pani Urszula Chachulska-Tomaszczak
11. Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koluszkach, która zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym MASTERMIND, w składzie:
• Szymon Matysiak, rodzice: Dominika i Robert Matysiakowie
• Piotr Adamski, rodzice: Agnieszka Jaworska-Adamska i Bogdan Adamski
• Zuzanna Marczyk, rodzice: Monika i Jarosław Marczykowie

Drużyna, która zajęła III miejsce w tym samym konkursie, w składzie:
• Martyna Majchrzak, rodzice: Teresa i Krzysztof Majchrzakowie
• Amelia Ołubek, rodzice: Beata i Piotr Ołubkowie
• Paulina Krakowiak, rodzice: Aneta i Michał Krakowiakowie

Opiekunki drużyn: Edyta Szeleszczyk, JustynaWaszczykowska, Katarzyna Wójcik
12. najlepszy uczeń – Aleksandra Chromińska
rodzice: Agnieszka i Przemysław Chromińscy
13. Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koluszkach, która zdobyła wicemistrzostwo Polski w 43 edycji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w składzie:
• Paulina Kubat, rodzice: Aleksandra i Mariusz Kubat
• Igor Rzesiewski, rodzice: Marta i Marcin Rzesiewscy
• Szymon Garbarski, rodzice: Bogumiła i Robert Garbarscy
• Karol Kaźmierczak, rodzice: Monika i Kamil Kaźmierczakowie

Opiekun drużyny – Marek Kamiński
14. Finaliści Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Biegach na Orientację:
• Alicja Bankowska, rodzice: Agnieszka i LeszekBankowscy
• Sylwia Malecha, rodzice: Anna i Tomasz Malecha
• Kornelia Książek, rodzice: Krystyna i WłodzimierzKsiążek
• Artur Zieliński, mama: Dominika Zielińska
• Bartosz Bajer, rodzice: Alina i Mariusz Bajer
• Mateusz Zieliński, rodzice: Monika i Mariusz Zielińscy
• Szymon Garbarski, rodzice: Bogumiła i Robert Garbarscy
Opiekun uczniów: Pan Piotr Zendeł
15. sportowiec – Amelia Ołubek
rodzice: Beata i Piotr Ołubkowie
16. sportowiec – Igor Rzesiewski
rodzice: Marta i Marcin Rzesiewscy

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Koluszkach: dyrektor Sławomir Mela
17. Kinga Chądzyńska – finalistka Konkursu historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” oraz finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.Kinga zajęła także 3 miejsce w Archidiecezjalnym Tematycznym Konkursie Biblijnym
rodzice: Małgorzata i Jeremiusz Chądzyńscy
opiekunowie: Anna Matysiak i ksiądz Emanuel Stańczyk
18. najlepszy uczeń – Kinga Chądzyńska
rodzice: Małgorzata i Jeremiusz Chądzyńscy
19. Drużyna SP Nr 2 w Koluszkach, która zdobyła 9 miejsce w Polsce w Ogólnopolskich Drużynowych Biegach Przełajowych IMS, w składzie:
• Aleksandra Kulińska, rodzice: Agnieszka i Arkadiusz Kulińscy
• Nikola Kotynia, rodzice: Anna i Łukasz Kotynia
• Sylwia Janik, mama: Katarzyna Kępa
• Bianka Rogalska, rodzice: Marzena i Sebastian Rogalscy
• Adrianna Siemińska, rodzice: Marta i Dariusz Siemińscy
• Kornelia Krakowiak, mama: Honorata i Wiesław Krakowiakowie
• Amelia Nowak, rodzice: Gabriela i Andrzej Nowakowie
Opiekun drużyny – Monika Wróblewska.
20. sportowiec – Aleksandra Kulińska
rodzice: Agnieszka i Arkadiusz Kulińscy
21. sportowiec – Patryk Filipczak
rodzice: Marlena i Przemysław Filipczakowie

Szkoła Podstawowa w Będzelinie: dyrektor Agnieszka Ścieszko
22. najlepszy uczeń – Monika Świnoga
rodzice: Renata i Zbigniew Świnoga

23. sportowiec – Wiktoria Łysak
rodzice: Marta i Przemysław Łysak
24. sportowiec – Paweł Zychla
rodzice: Marzena i Andrzej Zychla

Szkoła Podstawowa w Długiem: dyrektor Joanna Jeżyna
25. najlepszy uczeń – Karolina Frączak
rodzice: Marta i Krzysztof Frączak
26. sportowiec – Agata Koprowska
rodzice: Katarzyna i Stanisław Koprowscy
27. sportowiec – Igor Woźniak
rodzice: Anna i Dariusz Woźniakowie

Szkoła Podstawowa w Gałkowie Dużym: dyrektor Krystyna Warczyk
28. Maciej Jakubiak – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym „Piosenki Stanu Wojennego”
rodzice: Aleksandra i Mariusz Jakubiakowie
opiekun: Małgorzata Szymczak
29. najlepszy uczeń – Aleksandra Pawlak
rodzice: Joanna i Jacek Pawlakowie
30. sportowiec – Sonia Kurczewska
rodzice: Agnieszka Maciejewska i Radosław Kurczewski
31. sportowiec – Szymon Brzeziński
rodzice: Beata i Jacek Brzezińscy

Szkoła Podstawowa w Różycy: dyrektor Aneta Mrówka
32. Zofia Usielska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
rodzice: Agnieszka i Krzysztof Usielscy
opiekun: Janina Wiśnik
33. Jagoda Nowakowska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
mama: Beata Nowakowska
opiekun: Jadwiga Pira
34. najlepszy uczeń – Zofia Studzińska
rodzice: Iwona i Sławomir Studzińscy
35. sportowiec – Jagoda Nowakowska
mama: Beata Nowakowska
36. sportowiec – Igor Cel
rodzic: Monika i Krzysztof Cel

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Koluszkach: dyrektor Katarzyna Mrówka
37. najlepszy uczeń – Amadeusz Antczak
dziadkowie: Jolanta i Ryszard Antczak
38. sportowiec – Agata Szczepanowska
rodzice: Agnieszka i Mariusz Szczepanowscy

39. sportowiec – Alan Wójcik
babcia: Henryka Wójcik

I LO w Koluszkach: dyrektor Anna Olczyk
40. najlepszy uczeń – Alan Miksa
rodzice: Maja i Roman Miksa

41. sportowiec – Agnieszka Gula
mama: Ilona i Paweł Gula
42. sportowiec – Mateusz Kotynia
rodzice: Alina i Dariusz Kotynia

Zespół Szkół Nr 1 w Koluszkach: dyrektor Krzysztof Serwa
43. najlepszy uczeń Technikum – Adam Ponikowski
rodzice: Magdalena i Zbigniew Ponikowscy
44. najlepszy uczeń Branżowej Szkoły I Stopnia –  Karolina Skóra
rodzice: Agnieszka i Sylwester Skóra

Zespół Szkół Nr 2 w Koluszkach: dyrektor Waldemar Puczyński
45. najlepszy uczeń Technikum Nr 2 w Koluszkach –  Radosław Skoczylas
rodzice: Agnieszka i Andrzej Skoczylasowie
46. najlepszy uczeń II LO w Koluszkach –  Natalia Nowaczyk
rodzice: Henryka i Sylwester Nowaczykowie
47. sportowiec – Natalia Zimnicka
rodzice: Anna i Tomasz Zimniccy
48. sportowiec – Damian Pakuła
rodzice: Monika i Jarosław Pakuła

/RB/