Cztery bramki w derbach gminy Koluszki [ZDJĘCIA]

MZ__9351

W ostatniej w tym roku ligowej kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej, Ludowy Klub Sportowy Różyca zagrał na własnym boisku z Koluszkowskim Klubem Sportowym. Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli była „Kaksa”, niemniej w bezpośredniej konfrontacji lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 3:1. Rewanż już wiosną w Koluszkach.

W aktualnych rozgrywkach piłkarskich, dwie drużyny z terenu naszej gminy – LKS Różyca i KKS Koluszki – występują  na szóstym poziomie rozgrywkowym. W ostatniej, piętnastej serii meczów rundy jesiennej doszło do bezpośredniego starcia obu klubów. Przed tą kolejką lepiej w rozgrywkach radzili sobie koluszkowianie, mając trzy punkty przewagi nad Różycą. Żadna z drużyn nie plasowała się jednak w górnej części ligowego zestawienia – KKS zajmował jedenaste miejsce, a Różyca trzynaste.

Minioną sobotę, 19 listopada 2022 roku, na pewno lepiej wspominać będą gracze LKS, którzy już w 19. minucie spotkania rozwiązali worek z bramkami. Gola z bliskiej odległości zdobył 29-letni Oleksandr Kupriianov, który latem dołączył do zespołu z Różycy z drużyny Stali Głowno. Sześć minut później było już 2:0. W polu karnym koluszkowian najprzytomniej zachował się napastnik gospodarzy – Maciej Danecki. Wychowanek Kolejarza Łódź oddał mocny strzał, piłka odbyła się jeszcze od jednego z graczy „Kaksy” i wpadła do bramki.

MZ__9304

MZ__9440

Koluszkowianie szukali swoich szans do zdobycia kontaktowego gola. Nie udało im się to w 31. minucie, kiedy z rzutu wolnego strzelał Bartosz Skorzycki, który latem dołączył do biało-niebiesko-czerwonych z PSV Łódź. Jego strzał zdołał wyłapać bramkarz gospodarzy. Osiem minut później powinno być 2:1, ale znów na wysokości zadania stanął golkiper LKS, tym razem wybijając na rzut rożny strzał Adama Śliwińskiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. W 56. minucie strzałem z dystansu popisał się Witold Kurzawa. Był to ostatni gol zespołu z Różycy w tym spotkaniu.

Koluszkowski Klub Sportowy zdobył honorowe trafienie w doliczonym czasie gry – po rzucie rożnym Igor Rzesiewski sprytnie umieścił piłkę w bramce.

Zwycięstwo zapewniło Ludowemu Klubowi Sportowemu awans w tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej – z trzynastego na jedenaste miejsce. Dwunasty jest KKS Koluszki, a pozycję lidera zajmuje Szczerbiec Wolbórz. Drużyna z niespełna 2,5-tysięcznego miasteczka jest głównym kandydatem do awansu do IV ligi.

Teraz zespoły KKS Koluszki i LKS Różyca czeka przerwa zimowa, a wiosną będą walczyć o ligowe punkty w rundzie rewanżowej. Sezon zakończy mecz derbowy. Oby obie drużyny przystąpiły do niego z perspektywy wyższych pozycji w tabeli.

15. kolejka piotrkowskiej klasy okręgowej

Pilica Przedbórz     1-1     Polonia Gorzędów     19 listopada, 13:00
Start Lgota Wielka     4-0     IKS Inowłódz     19 listopada, 13:00
Szczerbiec Wolbórz     4-3     LZS Justynów     19 listopada, 13:00
Concordia Piotrków Trybunalski     0-1     Włókniarz Moszczenica     19 listopada, 11:00
LKS Różyca     3-1     KKS Koluszki     19 listopada, 13:00
Astoria Szczerców     0-4     Gerlach Drzewica     19 listopada, 13:00
Andrespolia Wiśniowa Góra     2-2     Victoria Żytno     19 listopada, 13:00
Omega II Kleszczów     2-2     Kasztelan Żarnów     20 listopada, 13:00