Nie bądź obojętny na osoby zagrożone wychłodzeniem

bezdomny

Niskie temperatury powietrza są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych czy bezdomnych. Koluszkowscy policjanci apelują, by nie być obojętnym i reagować na widok osoby przebywającej w miejscach, w których może ulec zamarznięciu. Pamiętajmy, że jeden telefon, pod nr 112, może uratować czyjeś życie!

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki.

– Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – odnajdując takie osoby zawsze proponujemy przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach – mówi mł. asp. Aneta Kotynia, rzecznik prasowy koluszkowskiej policji. – Bardzo często alkohol uznawany jest za napój rozgrzewający. To nieprawda! Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie.

 

Dodaj komentarz