Jakub Perek wraca do KKS Koluszki

Jakub Perek (z lewej) jest wychowankiem popularnej „Kasy”

W rundzie wiosennej Piotrkowskiej Klasy Okręgowej, drużynę Koluszkowskiego Klubu Sportowego będzie reprezentował Jakub Perek. Napastnik ma za sobą udane występy w czwartoligowej Jutrzence Drzewce. W ciągu kilkunastu miesięcy zdobył dla tego klubu aż 83 bramki!

Jakub Perek trafił do drużyny z gminy Lipce Reymontowskie w 2021 roku. Z Jutrzenką wywalczył awans do IV ligi. Na tym poziomie rozgrywek, w rundzie jesiennej, Drzewce zgromadziły 18 punktów, co daje im trzynastą pozycję w tabeli. W trakcie półtorarocznej gry w Jutrzence, Perek zdobył aż 83 bramki.

Klub z gminy Lipce Reymontowskie poinformował na swoim profilu na Facebooku o tym, że jej najskuteczniejszy zawodnik podjął decyzję o powrocie do Koluszkowskiego Klubu Sportowego, którego jest wychowankiem.

– Dziękujemy Kuba i życzymy wszystkiego najlepszego na boisku, ale i poza nim – czytamy w komunikacie Jutrzenki.

Perek jest niewątpliwie dużym wzmocnieniem popularnej „Kasy”. Przypomnijmy, że w 2019 roku pomógł koluszkowskiemu zespołowi po trzech latach wrócić do klasy okręgowej. Reprezentował też drużynę FC Wembley w lidze szóstek, z której trafił do reprezentacji Polski. – Była to ciekawa przygoda. W 2013 roku, po warszawskim turnieju w sześcioosobowym futbolu zostałem wyznaczony do kadry narodowej w tej dyscyplinie. Były to pierwsze powołania w historii tej dyscypliny. Specjaliści z telewizji Canal + Sport, wśród nich Marek Citko, po turnieju wyznaczali najlepszych zawodników. Początkowo znalazłem się na liście rezerwowej, ale ostatecznie udało mi się pojechać na mistrzostwa świata na Krecie. Dotarliśmy do 1/8 finału i na tym etapie przegraliśmy z Kazachstane – powiedział nam Jakub Perek.

Jakub Perek: Jeśli chcemy grać w wyższej lidze, potrzebujemy większego wsparcia

Po pierwszej części sezonu 2022/2023 Piotrkowskiej Klasy Okręgowej, drużyna KKS Koluszki zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Wiosenne zmagania rozpoczną się w weekend 11-12 marca. W pierwszym ligowym meczu w tym roku KKS zagra na wyjeździe z Astoria Szczerców.