1200 przestępstw w 2022 roku. Koluszkowska policja podsumowała miniony rok

W 2022 roku na drogach powiatu łódzkiego wschodniego było mniej wypadków w porównaniu do 2021 roku. Zdecydowanie rzadziej policjanci musieli też obsługiwać kolizje drogowe – wynika z podsumowania minionego roku dokonanego przez koluszkowskich funkcjonariuszy.

28 lutego 2023 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji z siedzibą w Koluszkach, odbyła się odprawa roczna. Spotkanie było poświęcone podsumowaniu wyników i osiągnięć policyjnych uzyskanych w 2022 roku.

Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Cezary Kacprzak wraz z zastępcą mł. insp. Sebastianem Augustyniakiem omówili rezultaty pracy poszczególnych pionów oraz jednostek podległych jak również stan bezpieczeństwa na terenie powiatu Łódzkiego Wschodniego. Swoje osiągnięcia i wyniki przedstawili również komendanci komisariatów podległych i naczelnicy wydziałów.  

Jak informuje mł. asp. Aneta Kotynia, oficer prasowy w koluszkowskiej komendzie, w 2022 roku na terenie całego powiatu doszło do 1200 przestępstw. Wszczęto 1115 postępowań. Na terenie powiatu zatrzymano 10 osób poszukiwanych listami gończymi, zaginęły 3 osoby nieletnie – wszystkie odnalezione. Natomiast do ustalenia miejsca pobytu i w celu doprowadzenia do Zakładu Karnego zatrzymano 166 osób. 478 osób zostało osadzonych w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, w tym 151 podejrzewanych o popełnienie przestępstwa.

W 2022 roku doszło do 61 wypadków drogowych na drogach powiatu łódzkiego wschodniego, w których śmierć poniosły 3 osoby. W porównaniu do roku 2021 było wypadków mniej o 21.

Policjanci obsługiwali 774 kolizje drogowe, których było aż o 190 mniej niż w 2021 roku. Liczba podjętych interwencji, na terenie całego powiatu wyniosła 13 392 – mówi mł. asp. Aneta Kotynia.

W trakcie spotkania omówiono też całoroczną pracę policjantów, wzajemną współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego powiatu łódzkiego wschodniego. Komendant mł. insp. Cezary Kacprzak podkreślił, że w dalszym ciągu działania policji zmierzać będą do stałej poprawy poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz przeciwdziałaniu wszelkim zjawiskom patologicznym i niepożądanym.