27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. W Koluszkach rozpocznie się II etap

wyscig_grafika

W czwartek w Koluszkach rozpocznie się II etap 27. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Kolarze wyruszą z naszego miasta o godz. 10.00 w kierunku Kutna. Wcześniej, o godz. 9.00 nastąpi prezentacja grup kolarskich oraz dekoracja liderów I etapu (Radom – Łódź).

Start zostanie usytuowany na ul. Kolejowej przy poczcie. Park Miejski posłuży jako zaplecze dla miasteczka kolarskiego. Co ciekawe, kolarze zanim skierują się wiaduktem na Brzeziny, przejadą dwie pętle po centrum Koluszek. Pierwszą runda będzie miała charakter honorowy, kolejna zostanie zaliczona już do wyścigu. Trasa będzie wiodła ul. Ludową, Głowackiego, Ściegiennego, 11 Listopada, dalej przez rynek, ul. Piękną, Budowlanych, Warszawską, Bema, Kościuszki i ul. Kolejową kolarze powrócą na linię startu. Po jej przekroczeniu peleton skieruje się na wiadukt i poprzez ul. Brzezińską wyjedzie z Koluszek w stronę Brzezin.

Na starcie wyścigu stanie ok. 120 zawodników, z różnych krajów świata, m.in. ekip zawodowych z Belgii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Czech, Słowacji i Białorusi.

wyscigplakat

Dodatkową atrakcją imprezy kolarskiej będzie mini wyścig „Solidarności” w formie zabawy dla najmłodszych. Zapisy w godz. 9.00-10.00 w namiocie Mini Wyścig „Solidarności” w Parku Miejskim. O godz. 10.10 planowany jest start pierwszej grupy wiekowej, a o godz. 11.30 rozpoczęcie ceremonii dekoracji. By wziąć udział w wielkim ściganiu należy posiadać kask rowerowy. Kaski będzie można również wypożyczyć u organizatora. Opiekunowie muszą zabrać ze sobą dowód tożsamości, a dzieci legitymacje szkolne. Zawody będą rozgrywane w pięciu kategoriach wiekowych od 5 lat (i mniej) do 12 lat.

UM Koluszki

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności