Ukradł wiązankę z cmentarza. Po kilkudziesięciu minutach był w rękach policji

Policjanci z koluszkowskiej komendy ustalili sprawców kradzieży wiązanki z nagrobka na cmentarzu rzymskokatolickim w Koluszkach. Jeden z nich został już zatrzymany. – Zatrzymanie drugiego jest tylko kwestią czasu – zapewniają mundurowi.
W poniedziałek, 18 lipca br., policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego otrzymali zgłoszenie o kradzieży wiązanki kwiatów, która kilka dni wcześniej została złożona na jednym z nagrobków. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy wytypowali potencjalnych sprawców tej kradzieży. Ustalili, że rabusie działali w duecie i skradzione mienie po okazyjnej cenie próbowali sprzedać w okolicznych kwiaciarniach. Do zatrzymania pierwszego z mężczyzn, przebywającego czasowo na terenie Koluszek, doszło w zaledwie kilkadziesiąt minut od przyjęcia zgłoszenia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał on zarzut ograbienia miejsca spoczynku zmarłego, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do zarzucanego czynu. Funkcjonariusze ustalili również personalia jego kompana.
Koluszkowscy policjanci ustalają także, czy to jedyna kradzież z nagrobków, jaką ci dwaj mężczyźni mają na swoim koncie. Wszystkie osoby mające pod opieką nagrobki, na których stwierdziły kradzież, proszone są o osobisty kontakt z Komendą Powiatową Policji powiatu łódzkiego wschodniego z siedzibą w Koluszkach przy ul. 11 Listopada 62 f lub pod numerem telefonu 44 714 69 77.
www.lodz-wschod.policja.gov.pl

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności