Chryzantemy dla Bohaterów [ZDJĘCIA]

kwiaty091120-3

Przedstawiciele Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki złożyli chryzantemy w miejscach pamięci narodowej na terenie gminy Koluszki. Kwiaty pojawiły się m.in. przy pomniku pamięci partyzantów Armii Krajowej poległych w akcjach bojowych przeciwko okupantowi hitlerowskiemu, który zlokalizowany jest w Słotwinach.

Akcja związana jest z rządową pomocą skierowaną do właścicieli chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada. Ogrodnicy i sprzedawcy mogli składać wnioski o rekompensatę do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Następnie  ARiMR przekazał chryzantemy m.in. organizacjom pozarządowym i jednostkom samorządu terytorialnego. – Na terenie naszej gminy do projektu przyłączyli się m.in. Stowarzyszenie Sympatyków Gminy Koluszki, Stowarzyszenie „Historia Koluszek”, Stowarzyszenie „Leśna Jazda”, Koła Gospodyń z Wierzchów, Gałkówka i Kazimierzowa. Do akcji włączyła się również Gmina Koluszki i udekorowała chryzantemami rondo Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Park Miejski – mówi Mariusz Kotynia, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Koluszkach.

Dzięki tym działaniom Stowarzyszenie Sympatyków Gminy Koluszki pozyskało 150 sztuk chryzantem w donicach. – Pandemia nie zwalnia nas z obowiązku pamięci o bohaterach, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Chryzantemami udekorowaliśmy miejsca pamięci narodowej na terenie naszej gminy – informuje Marcin Włodarczyk,  zastępca prezesa zarządu Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki.

SSGK dziękuje panu Marcinowi Szadkowskiemu, radnemu Rady Miejskiej w Koluszkach, za wsparcie logistyczne przy dekorowaniu miejsc pamięci narodowej.

kwiaty091120-2

kwiaty091120

Zachęcamy inne organizacje pozarządowe do przesyłania zdjęć z realizacji tego przedsięwzięcia. Formularz dostępny jest w zakładce kontakt z redakcją.

Aktualizacja (9 listopada, godz. 20.33):

Koluszkowscy przedstawiciele Ruchu Narodowego odwiedzili w sobotę (7 listopada) mogiłę zbiorową na cmentarzu w Koluszkach i zapalili znicze oraz złożyli wiązankę.
ruch-narodowy-091120

https://www.facebook.com/RuchNarodowyKoluszki/posts/797797014123597

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności