Śmiertelne zderzenie z łosiem

na_sygnale2

Koluszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na autostradzie A-1 w miejscowości Głogowiec. Kierujący skodą zderzył się z łosiem. W wyniku zdarzenia i poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 35-letni pasażer skody.

Do wypadku doszło 27 maja 2021 roku tuż przed godziną 3:00 w nocy na autostradzie A-1 w miejscowości Głogowiec w powiecie łódzkim wschodnim na nitce w kierunku Katowic. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż na drodze pojawił się łoś, który wbiegł nagle pod nadjeżdżającą skodę octavię kierowaną przez 32-letniego mężczyznę. Na skutek wypadku 35-letni pasażer skody poniósł śmierć na miejscu, zginęło również zwierzę. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Kierujący był trzeźwy. Koluszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury.

Policjanci apelują!

Każdy kierujący powinien być przygotowany na zmianę sytuacji na drodze. Zawsze może dojść do awarii poprzedzającego pojazdu lub wtargnięcia człowieka lub zwierzęcia na jezdnię. Dlatego szczególnie w nocy należy zredukować prędkość i zachować koncentrację. Pamiętajmy, że łosie potrafią przeskoczyć nawet wysokie ogrodzenie. Z uwagi na fizyczną budowę tego zwierzęcia, zderzenie z łosiem zazwyczaj kończy się tragicznie dla podróżujących samochodem osobowym. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć kolizji. Jeśli już dojdzie do zderzenia ze zwierzęciem, przede wszystkim powinniśmy zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Odpowiednio ustawiony trójkąt i włączone światła awaryjne ostrzegą nadjeżdżających kierowców. Zaalarmujmy też odpowiednie służby: policję, straż pożarną, służbę leśną, lekarza weterynarii. Zawsze pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie, zwierzę po wypadku może być w szoku, przez co może być agresywne.

Źródło: KPP Łódź Wschód

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności