Weź udział w bezpłatnej kontroli oświetlenia w twoim aucie

03122021-swiatla

Wzorem ubiegłych lat prowadzona jest kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” mająca na celu propagowanie prawidłowego oświetlenia aut i wzrost świadomości użytkowników dróg dotyczącej zagrożeń wynikających z wadliwego oświetlenia. Organizatorem akcji jest Biuro Ruchu Drogowego KGP i Instytut Transportu Samochodowego. Już w najbliższy weekend tj. 4 grudnia użytkownicy pojazdów będą mieli szansę wziąć udział w bezpłatnej kontroli oświetlenia w swoich samochodach.

W tym roku do akcji włączyło się kilka stacji kontroli pojazdów działających w naszym powiecie, które w sobotę przeprowadzać będą darmowe kontrole oświetlenia w godzinach 8:00-14:00. Punktem, do którego możemy się udać w naszym mieście jest stacja kontroli pojazdów zlokalizowana przy ul. Słowackiego 99. Pozostałe stacje umiejscowione są przy ul. Brzezińskiej 5A w Andrespolu, przy. ul. Tuszyńskiej 219 w Stróży oraz w Starowej Górze przy ul. Stropowej 4/6.

Jak przypomina sierż. sztab. Aneta Kotynia z KPP w Koluszkach – „Prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu wcześniej zauważyć przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.”

AR/ Źródło: KPP Łódź Wschód

 

 

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności