Wielkie Mikołajkowe Morsowanie w Lisowicach

mikolajki morsow

W niedzielę 5 grudnia odbyło się Wielkie Mikołajkowe Morsowanie na terenie Lisowic. W wydarzeniu wzięli udział członkowie lokalnej grupy „Morsy z Lisowic”, którzy wspólnie celebrowali imieniny świętego Mikołaja.

Uczestnicy wydarzenia przebrani byli za Elfy, Mikołaje, Mikołajki i Śnieżynki. Dla dzieci specjalną atrakcją była wizyta świętego Mikołaja, który obdarował dzieci słodyczami i zebrał od nich listy ze świątecznymi marzeniami prezentowymi. Po morsowaniu odbył się poczęstunek, tańce i wspólna zabawa przy ognisku.

„Morsy z Lisowic” to lokalna grupa, która w niedzielne poranki spotyka się przy zalewie w Lisowicach, aby wspólnie zażywać zimnych kąpieli. Bierze również udział w morsowych wydarzeniach w innych miejscowościach (ma na koncie m.in. wyjazdy do Skierniewic czy Rawy Mazowieckiej). Oprócz dzielenia pasji do morsowania grupa bardzo często angażuje się również w akcje charytatywne. Przy okazji mikołajkowego wydarzenia zbierano fundusze dla małego Leonka, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje leku, którego koszt przekracza 9 mln zł.

/AR/ źródło: https://www.facebook.com/morsylisowice/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności