Koluszkowianie stworzyli Centrum Pomocy Humanitarnej dla uchodźców. Ty też możesz pomóc

centrum pomocy humanitarnej

W Koluszkach powstało Centrum Pomocy Humanitarnej dla Uchodźców z Ukrainy. To inicjatywa księgarni Skład Główny, Stowarzyszenia Historia Koluszek oraz Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki.

Centrum Pomocy Humanitarnej dla Uchodźców z Ukrainy znajduje się w siedzibie Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki przy ul. 11 Listopada 41 (I piętro – obok banku PKO BP). To miejsce, w którym Ukraińcy mogą się spotkać, integrować i znaleźć wsparcie w trudnej sytuacji, która ich dotknęła. W Centrum stworzono magazyn z odzieżą i obuwiem. W miarę możliwości i potrzeb wolontariusze będą również wydawać potrzebującym żywość i artykuły higieniczne.

Chęć pomocy w Centrum zgłosiło wielu wolontariuszy, ale nadal każdy, kto pragnie nieść pomoc, może dołączyć do zespołu. Do akcji przyłączyli się m.in. członkowie koluszkowskiego koła Ruchu Narodowego.

30032022-pomoc

30032022-pomoc_2

– Pierwszy dyżur za nami, pierwsi potrzebujący obdarowani. Odwiedziły nas matka z córką, które wybrały ubrania jeszcze dla dwóch kobiet oraz czworga dzieci. I jeszcze trochę środków higienicznych – informuje Agnieszka Kurc z  koluszkowskiego Centrum Pomocy Humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy. – Żywności nie chciały. „Na ten moment mamy, może skorzystają inni potrzebujący” – usłyszeliśmy. To chwyta za serce. Ale jeszcze mocniej ich krótkie relacje. Jedne są z Chersonia, drugie z Mikołajewa. Mimo że decyzję o ucieczce podjęły szybko, to wciąż doświadczają wojennej traumy. Samoloty latały tuż nad dachami ich domów aż ściany drżały, a jedyne dostępne schronienie stanowił kuchenny stół. Błyskawicznie się spakowały i są tu bezpieczne, ale martwią się o innych- zostali znajomi, rodzina. Żyją jak w pułapce. Strasznie jest zostać, ryzykownie wyjeżdżać. Rosjanie ostrzeliwują korytarze humanitarne – dodaje.

W Centrum uchodźcy mogą zgłaszać swoje potrzeby, co pozwoli ukierunkowywać prowadzone zbiórki, aby pomoc była jak najefektywniejsza. Obecnie najbardziej potrzebne są artykuły higieniczne oraz żywność. Zachęcamy do składania darów w nowo powstałym Centrum Pomocy Humanitarnej dla Uchodźców z Ukrainy.

Dołącz do grupy Centrum Pomocy Humanitarnej dla Uchodźców z Ukrainy na Facebooku.

Centrum Pomocy Humanitarnej dla Uchodźców z Ukrainy czynne jest w poniedziałki w godz. 17.00 – 19.00, wtorki w godz. 9.00 – 11.00 i czwartki w godz. 17.00 – 19.00.

30032022-pomoc3

30032022-pomoc4

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności