100 zł na kastrację i sterylizację

Gmina dopłaca 100 zł do zabiegów kastracji i sterylizacji psów oraz kotów, a także 50 zł do czipowania psów. Wnioski można składać w Urzędzie Miejskim przy ul. 11 listopada w Koluszkach.

Do każdego zabiegu kastracji i sterylizacji psów i kotów z terenu naszej gminy samorząd dopłaca 100 zł. W tym roku na ten cel gmina zarezerwowała łącznie 15 tys. zł. Dodatkowo w tym roku gmina dopłaca 50 zł do czipowania.

Aby uzyskać dofinansowanie należy złożyć wiosek w Urzędzie Miejskim, a po zabiegu dostarczyć urzędnikom fakturę z gabinetu weterynaryjnego, na podstawie której nastąpi rozliczenie. To mieszkaniec wybiera gabinet weterynaryjny, w którym dokonany zostanie zabieg.

Zaletą zabiegów sterylizacji i kastracji jest ograniczanie problemu bezdomności zwierząt. U kotek oraz suk pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia m.in. nowotworów gruczołu mlekowego czy dróg rodnych. Suczki, dzięki kastracji nie przechodzą przez ciąże urojone oraz są chronione przed ropomaciczem, a kotki mogą uniknąć problematycznych rujek. Koty oraz psy, dzięki zabiegom nie są narażone na nowotwory jąder oraz prostaty. Koty po kastracji przestają uporczywie znaczyć teren oraz zapuszczać się na dalekie, często obarczone ryzykiem wędrówki.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności