Kierował oplem mimo dożywotniego zakazu

kpp24112022

Koluszkowscy policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który kierował oplem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli podawał funkcjonariuszom fałszywe dane, bo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat więzienia.

23 listopada 2022 roku po godzinie 15.00 dzięki ustaleniom oficera dyżurnego z koluszkowskiej komendy powiatowej, policjanci skontrolowali kierującego oplem, który mógł być poszukiwany. Jak informuje mł. asp. Aneta Kotynia, oficer prasowy w koluszkowskiej komendzie, podczas kontroli kierujący oplem wprowadził funkcjonariuszy w błąd podając im fałszywe dane.

– Zrobił to, gdyż miał sporo na sumieniu. Policjanci nie dali się jednak zmylić. Okazało się, iż 57-latek faktycznie był poszukiwany przez łódzki sąd do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Ponadto kierował oplem wbrew dożywotniemu sądowemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – mówi mł. asp. Aneta Kotynia.

Jak dodaje mł. asp. Aneta Kotynia, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonego środka karnego oraz prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu czynności trafił za kratki, aby odbyć zaległą karę.

Fot. KPP Łódź Wschód

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności