LKS Różyca. Drugi przetarg na modernizację stadionu

Gminie Koluszki nie udało się za pierwszy razem wybrać wykonawcy modernizacji stadionu LKS Różyca. Na realizację inwestycji do gminnego budżetu trafi 5 mln zł z rezerwy rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Władze Ludowego Klubu Sportowego chcą, by w Różycy powstały nowe wiaty dla zawodników, budynek klubowy, strzelnica, trybuna i oświetlenie. Pierwszy przetarg został ogłoszony pod koniec 2022 roku. Do Urzędu Miejskiego w Koluszkach wpłynęło pięć ofert – najtańsza na poziomie 6 mln 90 tys. zł. W budżecie gminy zabezpieczono natomiast 6 mln zł. Ostatecznie przetarg został unieważniony.

30 stycznia ogłoszono drugie postępowanie. Firmy zainteresowane modernizacją stadionu LKS Różyca mają czas do 14 lutego 2023 roku, do godz. 10.30, na złożenie oferty.

Stadion zmieni się nie do poznania

Pod koniec sierpnia 2022 roku, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda poinformował o przyznaniu 5 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na modernizację stadionu LKS Różyca.

Z obiektu będzie korzystać nie tylko kilkudziesięciu zawodników LKS Różyca, ale także ma on zostać udostępniony wszystkim zainteresowanym mieszkańcom gminy. Stadion w obecnej formie powstał w latach 50. ubiegłego wieku i od tamtej pory nie był remontowany.

Co wchodzi w zakres pierwszego przetargu?

  • wykonanie robót rozbiórkowych obecnych budynków,
  • budowa nowego budynku klubowego o powierzchni użytkowej 755 m2 wraz z niezbędną
    infrastrukturą techniczną,
  • wykonanie niezbędnych przyłączy i nowych instalacji wewnętrznych,
  • wykonanie robót wykończeniowych,
  • zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Budynek zostanie podzielony na 6 stref: 2 lokale na wynajem, strzelnica pneumatyczna, pomieszczenia klubu sportowego, świetlice z zapleczem kuchennym oraz komunikacje i pomieszczenia ogólnodostępne. W części klubowej znajdą się m.in. szatnie, biuro zarządu, pokój trenerski, gabinet masażysty, gabinet lekarski. Nowy budynek powinien powstać w terminie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

/RB/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności