Koluszki w czołówce stacji obsługiwanych przez ŁKA

Dworzec PKP w Koluszkach znajduje się w czołówce stacji obsługiwanych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Blisko milion pasażerów skorzystało z usług tego przewoźnika w 2022 roku na terenie naszego miasta.

Prezes spółki Janusz Malinowski poinformował, że przewoźnik w 2022 roku przewiózł łącznie prawie 8,7 mln pasażerów w 2022 roku. Tym samym ŁKA odnotowała ogromny przyrost liczby pasażerów, nawet względem rekordowego, przedpandemicznego 2019 roku – wtedy z usług ŁKA skorzystało nieco ponad 6 mln pasażerów.

Dodajmy, że w minionym roku pociągi ŁKA zaczęły obsługiwać nowe trasy. ŁKA dojechała do Torunia, Spały, Opoczna i Skarżyska-Kamiennej. Niebawem Łódzka Kolej Aglomeracyjna wzbogaci się o 4 nowe pociągi elektryczne. Będą to pojazdy składające się z trzech członów, mogących przewieźć nawet 350 pasażerów, w tym 160 osób na miejscach siedzących. Maszyny będą wyposażone w Wi-Fi, klimatyzację czy strefę dla rodzin z dziećmi. Nowe elektryki nie będą przypisane do konkretnych tras i wzmocnią obsługę połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności