Jak będzie wyglądał nowy dworzec w Koluszkach? 

Wieża zegarowa, wiata rowerowa, zadaszenie drogi od wejścia do tunelu pod peronami do nowego budynku dworca z poczekalnią, kasami biletowymi, sanitariatami i przestrzenią komercyjną – tak ma wyglądać nowy dworzec kolejowy w Koluszkach. Prace rozpoczną się jeszcze w pierwszej połowie 2023 roku. 

Jak informuje PKP SA, budowa innowacyjnego dworca systemowego w Koluszkach to jedna z najważniejszych inwestycji dworcowych w województwie łódzkim. Początkowo zakładano rozpoczęcie prac w połowie 2022 roku, ale wiemy już, że budowa ma rozpocząć się najpóźniej w czerwcu 2023 roku.

Koluszkowski dworzec zmieni się nie do poznania. Wyburzony zostanie budynek znajdujący się na peronie nr 2. Nowy obiekt, dostosowany do osób z niepełnosprawnościami, powstanie na placu przy dworcu przy ul. 3 Maja. Funkcjonalność dworca będzie zbliżona do tego, który nie tak dawno został oddany do użytku w Rogowie.

Przed rozpoczęciem prac budowlanych, PKP SA zaprezentuje wizualizacje obiektu.  Spółka zapewnia, że nowy budynek będzie w części nawiązywał do historycznego dworca. Wiemy już, że w obiekcie znajdą się pomieszczenia poczekalni, kasy biletowe, sanitariaty i niewielka powierzchnia komercyjna. Wykonawca wybuduje również wiatę rowerową oraz wieżę zegarową. Droga od dworca do wejścia do tunelu pod peronami będzie zadaszona.

Inwestor, czyli PKP SA, planuje zakończyć prace w połowie przyszłego roku. 

/RB/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności