Ponad 6 mln zł dotacji od województwa dla koluszkowian na fotowoltaikę

Koluszki otrzymają 6,4 mln zł dofinansowania za pośrednictwem samorządu województwa łódzkiego. Środki zostaną przeznaczone na montaż 651 instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców gminy.

Na terenie gminy Koluszki zamontowano już 445 instalacji fotowoltaicznych dofinansowanych z środków zewnętrznych. Gmina zakończyła już kolejny nabór, w ramach którego fotowoltaika pojawi się na 651 nieruchomościach mieszkańców. Dofinansowanie wynosi aż 85 % wartości inwestycji. Co ważne, mieszkańcy, którzy podpisali umowę z Gminą przed 31 marca 2022 r, nie będą objęci nowym sposobem rozliczania prosumentów i pozostaną w systemie na poprzednich, korzystnych zasadach.

Całkowita wartość projektu „Energia ze słońca w Gminie Koluszki” to 8 262 628,58 zł.

fot. archiwum Piotra Adamczyka, wicemarszałka województwa łódzkiego

Dzisiaj wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk, poinformował o podpisaniu umowy o dofinansowanie z gminą Koluszki. – „Bardzo cieszy mnie podpisana umowa w tej z sprawie z Panem burmistrzem Koluszek Waldemarem Chałatem w towarzystwie m.in radnego Mariusza Kotyni” – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Program jest szansą dla mieszkańców gminy Koluszki na obniżenie rachunków za energię elektryczną – podkreśla Mariusz Kotynia, radny Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego. – Niewątpliwie, zastosowanie odnawialnych źródeł energii to dla gminy Koluszki remedium na nadchodzące wyzwania i skutki światowego kryzysu energetycznego i inflacyjnego – ocenia.

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą wnioskować o granty na OZE

Dodajmy, że na początku lutego, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, poinformował o uruchomieniu dopłat do instalacji fotowoltaicznych montowanych na domach wielorodzinnych. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą już składać wnioski do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych.

Udostępnij