Młodzież walczy o budowę skateparku

osirDziś, w dobie bardzo silnej ingerencji wszelkiego rodzaju mediów oraz gadżetów w nasze życie, może się wydawać, że monitor komputera czy telewizora dla wielu ludzi jest jedyną atrakcyjną formą relaksu i spędzania wolnego czasu. Tym bardziej cieszy pomysł koluszkowskiej młodzieży dotyczący budowy skateparku.

W ostatnim czasie powstała bowiem inicjatywa, mająca w przyszłości doprowadzić do budowy skateparku w naszym mieście. Jest to specjalne miejsce dla fanów takich sportów jak jazda na deskorolce, rolkach, czy BMXie. Mówi się, że skatepark mógłby zostać wybudowany obok Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Zagajnikowej (obok stadionu KKS). Pomysł podoba się młodym ludziom i są przychylni tej sprawie. Osoby zainteresowane tematem oraz potencjalni użytkownicy skateparku prowadzą na ten temat dyskusje w Internecie. Padają argumenty, że taki obiekt jest pożądany i wiele osób chciałoby, aby takie miejsce powstało. Wiele osób zastanawia się jednak, czy tereny przy ul. Zagajnikowej są odpowiednie do realizacji tej inwestycji.

Czy koluszkowski skatepark powinien powstać na obiektach przy ul. Zagajnikowej?

Wojciech Cichecki, wiceprezes KKS-u Koluszki:
To świetny pomysł, ale lokalizacja jest nietrafiona. Tereny OSiR nie są najlepsze do realizacji tej inwestycji. W trakcie swojej wieloletniej działalności sportowej miałem okazję odwiedzić kilkadziesiąt obiektów sportowych i nigdzie nie spotkałem takiego rozwiązania. W Koluszkach już poważne błędy popełniono, projektując np. ORLIK w miejscu, gdzie miały powstać dwa pełnowymiarowe boiska – w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią. Proszę zauważyć, jak trenerzy kombinują, by w trakcie zajęć, poszczególne grupy piłkarskie nie wchodziły sobie w paradę. Jest to efekt zmniejszenia przez ORLIK powierzchni trawiastej. Ponadto ta niefortunna decyzja spowodowała, że grupy muszą często prowadzić zajęcia na głównej płycie boiska, co automatycznie źle wpływa na utrzymanie jej w prawidłowym stanie. Tym samym uważam, że wybudowanie skateparku wymaga dużo większej powierzchni. Według mnie, najlepiej byłoby wybudować ten obiekt w miejscu starej cegielni (ul. Zielona, Polna, Czarneckiego). Jest to znakomita lokalizacja na budowę parku sportowo-rekreacyjnego, który mógłby wzbogacić również korty tenisowe, plac zabaw czy plenerową siłownię. Obiekt ten stałby się miejscem spotkań koluszkowskich rodzin oraz wszystkich miłośników rekreacji.

Antoni Tomczyk, prezes LKS-u Koluszki:
Wraz grupą młodzieży przygotowaliśmy pismo – petycję, pod którą złożyło podpis ponad 500 osób. Złożyliśmy ją panu burmistrzowi. Pism, dotyczących tej sprawy wpłynęła duża liczba od różnych podmiotów. Ja sam złożyłem piętnaście wniosków – nie tylko sportowych. Zaprosiliśmy również pana projektanta z krakowskiej firmy, specjalizującej się w takich przedsięwzięciach w całej Europie, w celu skonsultowania, czy ta inwestycja miałaby sens i czy proponowane przez nasz miejsce spełniałoby warunki dla budowy skateparku. Wynikiem tego, było wykonanie zarysu koncepcji, jak miałby ten skatepark wyglądać i co mógłby zawierać. Mamy świetną młodzież i uważam, że to fantastyczne przedsięwzięcie – kocham każdą dziedzinę sportu. Chciałbym jeszcze przy okazji polecić sprawdzenie mojego profilu na facebooku, bo tam publikuję wiele informacji i projektów, dotyczących tej sprawy.

DANIEL KACZMAREK

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności