Bezpłatne autobusy na linii Będzelin – Koluszki – Regny

Mieszkańcy powiatu łódzkiego wschodniego mają powody do radości – już niedługo zyskają dostęp do nowej linii Kolejowej Komunikacji Autobusowej, która umożliwi im łatwe i wygodne dojazdy do dworca PKP w Koluszkach. Ta inicjatywa samorządu województwa łódzkiego to kolejny krok w walce z wykluczeniem komunikacyjnym, a co więcej, w pierwszych miesiącach podróżowanie tą nową trasą będzie całkowicie bezpłatne.

To prawdziwa rewolucja dla podróżujących, zwłaszcza dla tych, których domy znajdują się blisko nowej trasy – ocenia w rozmowie z NASZEKOLUSZKI.PL Mariusz Kotynia, radny Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

Nowa trasa oznaczona jako Regny – Koluszki – Będzelin to już czwarta linia Kolejowej Komunikacji Autobusowej, wspólnego projektu samorządu województwa i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Dzięki niskoemisyjnym, komfortowym autobusom zakupionym dzięki wsparciu z programu rządu „Polski Ład”, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 28 połączeń w ciągu doby.

Autobusy będą kursować od 1 lutego na trasie Regny – Koluszki – Będzelin, zatrzymując się na 15 przystankach. Po dotarciu do stacji kolejowej w Koluszkach, pasażerowie będą mieli możliwość przesiadki na pociągi, kontynuując podróż w kierunku Łodzi, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego czy Piotrkowa Trybunalskiego. Dla wielu mieszkańców ta inwestycja oznacza także możliwość dotarcia niemal pod same domy.

Marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber, podczas prezentacji nowej linii podkreślił, że Kolejowa Komunikacja Autobusowa to rozwiązanie szczególnie korzystne dla miejscowości, przez które nie przebiegają tory kolejowe. – Dotychczasowe sukcesy programu KKA w powiatach łaskim, bełchatowskim, tomaszowskim i zgierskim przekonują, że inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców – powiedział.

Dzięki zintegrowanemu harmonogramowi jazdy autobusów z pociągami, podróżowanie staje się płynne i efektywne. Marszałek Schreiber dodał również dobrą wiadomość dla mieszkańców, ogłaszając przedłużenie okresu darmowego podróżowania KKA aż do końca czerwca 2024 roku. Po tym terminie obowiązywać będą standardowe taryfy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, oferujące różnorodne zniżki, biletów miesięcznych i zintegrowanych.

Podczas prezentacji w Koluszkach, obok marszałka Schreibera, pojawili się m.in. prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Janusz Malinowski, burmistrz Koluszek Waldemar Chałat oraz liczni mieszkańcy reprezentowani przez sołtysów miejscowości, przez które przebiegać będzie nowa linia.

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym to priorytet samorządu województwa, co potwierdzają liczne inicjatywy, takie jak budowa nowych linii kolejowych, wydłużanie istniejących, a także modernizacja dróg wojewódzkich – ocenia radny Mariusz Kotynia.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności