Iwona i Piotr Kaczmarkowie – kandydaci do tytułów Honorowego Obywatelstwa Gminy Koluszki

Blisko 300 osób podpisało się pod wnioskami o nadanie tytułów Honorowego Obywatelstwa Gminy Koluszki dla Iwony i Piotra Kaczmarków. To zaszczytne wyróżnienie zostało zapoczątkowane przez lokalną społeczność, podkreślając wkład artystyczny i społeczny tej niezwykłej rodziny.

To inicjatywa grupy mieszkańców gminy Koluszki. Wnioski w tej sprawie wraz z podpisami złożył Sławomir Łaczmański w Urzędzie Miejskim w Koluszkach.

Decyzja o nadaniu tytułów Honorowego Obywatelstwa Gminy Koluszki dla Piotra i Iwony Kaczmarków teraz leży w rękach Rady Miejskiej w Koluszkach. Mamy nadzieję, że radni, w drodze głosowania, docenią nie tylko artystyczne osiągnięcia, lecz także społeczne zaangażowanie tej wyjątkowej rodziny, która z dumą reprezentuje gminę Koluszki na kulturalnej mapie Polski i świata.

Ambasadorzy Koluszek

Iwona i Piotr Kaczmarek to wybitni artyści, absolwenci łódzkiej Akademii Muzycznej, którzy od lat koncertują zarówno w Polsce, jak i za granicą. Co więcej, są dumą mieszkańców Koluszek, a ich przywiązanie do miasta jest niezaprzeczalne.

Piotr Kaczmarek, urodzony w Koluszkach, nie tylko odnosił sukcesy jako solista Teatru Wielkiego i Muzycznego w Łodzi oraz RZAWP w Warszawie, ale także angażował się społecznie. Przez 10 lat był liderem Koluszkowskiego Klubu Karate Kyokushin, zdobywając czarny pas pierwszego dan. Jego zasługi w rozwoju lokalnego życia kulturalnego są nie do przecenienia. Piotr Kaczmarek był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury przez pięć lat. Zainicjował remont sali widowiskowej, zakup projektora 3D, nagłośnienia oraz wymianę foteli. Ponadto, zorganizował 350 imprez kulturalnych w mieście.

Rozsławiają gminę Koluszki na arenie międzynarodowej

Iwona Kaczmarek, również absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, to nie tylko utalentowana artystka, lecz także zaangażowana pedagog. Od 24 lat nauczyciel muzyki w różnych placówkach edukacyjnych w Koluszkach, Różycy oraz nauczyciel rytmiki w Przedszkolu w Gałkowie. Jej praca jako terapeutki muzyki w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Koluszkach, zajmującym się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, to kolejny dowód na jej społeczne zaangażowanie.

Wspólnie, od 13 lat, Piotr i Iwona organizują Koncerty Noworoczne w Koluszkach, na które zapraszają innych polskich artystów. Ich występy nie tylko wzruszają i bawią, ale także przyciągają uwagę ogromnej publiczności. Rodzina Kaczmarków, śpiewająca muzykę klasyczną wraz z utalentowanymi synami, stała się ambasadorem kultury, rozsławiając gminę Koluszki na arenie międzynarodowej.

Osiągnięcia Piotra Kaczmarka zdobywają uznanie społeczności lokalnej i ogólnopolskiej. Jego wyjątkowy wkład został doceniony m.in. poprzez zdobycie I miejsca w plebiscycie Dziennika Łódzkiego i Ekspresu Ilustrowanego Człowiek Roku 2018 oraz I miejsca w Plebiscycie Dziennika Łódzkiego i Ekspresu Ilustrowanego w kategorii Kultura w powiecie łódzkim – wschodnim jako „Osobowość Roku 2019”. Dodatkowo, cała rodzina Kaczmarków została uhonorowana Medalem Meritis Pro Familia – odznaką honorową Ministra Kultury i Polityki Społecznej w 2023 roku.

Iwona i Piotr Kaczmarek z radością przyjęli wiadomość o złożeniu wniosków o nadanie im tytułów Honorowego Obywatelstwa Gminy Koluszki. Para artystyczna wyraziła głęboką wdzięczność za to wyjątkowe wyróżnienie, zobowiązując się kontynuować swoją misję kulturalną i społeczną na rzecz Koluszek.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności