Kotynia: Współpracujemy ze wszystkimi, którzy chcą zmian w powiecie i gminie

#Wybory samorządowe 2024. KWW Alternatywa dla Gminy rozpoczął spotkania z mieszkańcami gminy Koluszki. – Stworzyliśmy Alternatywę, by połączyć wszystkich, którzy chcą zmian w powiecie i gminie. W sprawach trudnych nie zawahamy się stanąć po stronie mieszkańców  – mówi Mariusz Kotynia, lider KWW Alternatywa dla Gminy.

Ulice i chodniki nie mają szyldów partyjnych

 

Na listach komitetu Alternatywa dla Gminy w wyborach do Rady Powiatu i Rady Miejskiej znajdują się m.in. lokalni przedsiębiorcy, społecznicy, a nawet Piotr i Wojciech Kaczmarkowie ze Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. KWW Alternatywa dla Gminy to łącznie 35 osób. Jak czytamy na stronie internetowej komitetu, zdecydowana większość to społecznicy, którzy nigdy nie należeli do żadnej partii politycznej. Wśród nich jest ośmiu obecnych lub byłych członków Prawa i Sprawiedliwości. – Nie wszyscy są zwolennikami PiS-u. Wszyscy jesteśmy zwolennikami Koluszek, bo ulice i chodniki nie mają szyldów partyjnych. Czas wprowadzić nowe spojrzenie na koluszkowskie sprawy, poprawić jakość zarządzania – podkreśla Kotynia.

 

Lider KWW Alternatywa dla Gminy przedstawił główne założenia komitetu. „Alternatywa dla Gminy to propozycja dla tych, którzy są zmęczeni pustymi obietnicami i brakiem rzeczywistych działań. Naszym celem jest wprowadzenie rzeczywistej zmiany pokoleniowej w samorządzie. Chcemy zakończyć dominację długotrwałych koalicji PO, SLD, Lewica, PSL oraz Razem dla Gminy, i stać się głosem wszystkich mieszkańców gminy” – powiedział Kotynia.

– Zobowiązujemy się zrealizować umowę programową, która zostanie opracowana po konsultacjach z mieszkańcami Gminy Koluszki – czytamy na stronie www.wyborykoluszki.pl.

Umowa z mieszkańcami

 

Priorytetem dla kandydatów KWW Alternatywa dla Gminy jest utworzenie Dziennego Domu Wsparcia Seniorów. – Powołamy specjalny zespół, który będzie pomagał potrzebującym m.in. zrobić zakupy, posprzątać w mieszkaniu czy zorganizować urzędowe formalności. Zaangażujemy w projekt koluszkowską młodzież – uruchomimy dla nich program stypendialny – informuje Ryszard Piasny.

Inne punkty programu KWW Alternatywa dla Gminy to: 

  • Kryty basen i bezpłatne zajęcia dla uczniów
  • Koluszkowski Klub Malucha – popołudniowe, bezpłatne, kreatywne zajęcia dla najmłodszych mieszkańców. Warsztaty rozwoju kompetencji dla rodziców
  • Uczciwość i przejrzystość w gminnych instytucjach 

 

Uważam, że pokolenia łączy wspólny cel – nasza przyszłość. Aby nam i naszym dzieciom żyło się fajnie w Koluszkach musimy wspólnie pracować nad doskonaleniem naszego miasta, w którym żyjemy – podkreśla Agnieszka Jaworska.

Komitet poinformował, że przygotował stronę internetową www.wyborykoluszki.pl, na której znajdują się informacje i zdjęcia wszystkich kandydatów. – Każdy może sprawdzić, w którym okręgu będzie mógł oddać swój głos w wyborach 7 kwietnia 2024 roku. 

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności