Jaworska: Mam doświadczenie, by wprowadzać pozytywne zmiany w Koluszkach [WYWIAD]

Rozmawiamy z Agnieszką Jaworską, bezpartyjną kandydatką do Rady Miejskiej z listy KWW Alternatywa dla Gminy. Agnieszka Jaworska od 25 lat pracuje w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Zajmuje się realizacją umów międzynarodowych w dziedzinie zabezpieczeń społecznych. Od ponad dwóch dekad mieszka w Koluszkach, gdzie aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Agnieszka Jaworska opowiada o swoim zaangażowaniu w działalność społeczną.

Pani Agnieszko, co skłoniło Panią do kandydowania do Rady Miejskiej w Koluszkach?

Agnieszka Jaworska: Koluszki to moje miasto, które nazywam domem od ponad 20 lat. Jako szczęśliwa żona i mama trzech córek, pragnę, aby nasza gmina była jeszcze lepszym miejscem do życia dla wszystkich pokoleń. Moje wieloletnie doświadczenie zawodowe, gdzie na co dzień współpracuję z instytucjami międzynarodowymi, nauczyło mnie, że osiągnięcie celu wymaga efektywnej pracy zespołowej i ciągłego poszerzania swoich kompetencji. To wszystko chcę przełożyć na działanie na rzecz naszej gminy.

Jakie główne propozycje programowe przedstawia Pani mieszkańcom Koluszek?

Moim zdaniem, aby Koluszki stały się jeszcze lepszym miejscem do życia, potrzebujemy skupić się na kilku kluczowych obszarach. Pierwszym z nich jest sprawny przepływ informacji do mieszkańców i pomoc w zakresie nowych przepisów. Chciałabym również rozwijać programy społecznościowe, wspierać osoby starsze, niepełnosprawne oraz promować aktywność fizyczną wśród mieszkańców. Ważne jest dla mnie również zapewnienie całodobowej pomocy medycznej, budowa wielopoziomowego parkingu przy PKP, czy dialog w sprawie infrastruktury gazowej. Nie zapominam również o kulturze, rekreacji, wspieraniu lokalnego biznesu oraz utrzymaniu porządku w przestrzeni publicznej.

W jaki sposób zamierza Pani realizować te cele?

Kluczem do realizacji tych celów jest skuteczny dialog i współpraca, zarówno z mieszkańcami, jak i z innymi organami decyzyjnymi. Pragnę być tym ogniwem, które skutecznie łączy potrzeby lokalnej społeczności z możliwościami ich realizacji. Moje doświadczenie w pracy zespołowej i administracji publicznej pozwoli mi efektywnie działać na rzecz wprowadzenia pozytywnych zmian.

Czym wyróżnia się Pani kandydatura na tle innych?

Moim zdaniem, to kombinacja mojego doświadczenia zawodowego, zaangażowania społecznego oraz prywatnej pasji do kultury i wartości, takich jak wiara, rodzina, tożsamość narodowa, uczciwość i praca. Działalność społeczna, jaką prowadziłam, na przykład inicjowanie powstania scholi parafialnej czy pomoc kobietom i dzieciom z Ukrainy, pokazuje moje głębokie zaangażowanie w życie społeczności lokalnej.

Jakie są Pani oczekiwania wobec mieszkańców Koluszek?

 Liczę na otwartą komunikację i współpracę. Chętnie zapoznam się z propozycjami i uwagami mieszkańców. Moje drzwi są zawsze otwarte, a ja jestem dostępna dla każdego, kto chciałby podzielić się swoimi pomysłami na to, jak możemy wspólnie pracować nad doskonaleniem naszego miasta. Razem możemy więcej, a pokolenia łączy wspólny cel – nasza przyszłość.

/R/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności