Obchody 80-lecia Szkoły Podstawowej Nr 2 [WIDEO]

sp2_jubileusz
Rocznicowa przeszłość oddziałuje na teraźniejszość, dlatego ważne są jubileusze, bo te przypominają coś z dawnych lat, a zatem ożywiają historię i wpływają na kontynuację ciągłości. Poddani jednak presji czasu zmieniamy się sami ,przeobrażając też rzeczywistość, która musi współgrać z potrzebami i oczekiwaniami społecznymi. W tym duchu i z tego rodzaju argumentacją, odnosząc się głównie do roli szkoły w środowisku, wygłosił homilię, ks.biskup Marek Marczak na mszy 18 października w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Koluszkach. Tego dnia i tak uroczyście rozpoczęto obchody 80-lecia Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Marii Konopnickiej w naszym mieście.

 

Dalsze rocznicowe imprezy,zostały przeniesione na piątek, czyli na 23 października. O godz.10 na terenie szkoły (sala gimnastyczna) miała miejsce uroczysta akademia. Zaproszeni goście,wśród których byli przedstawiciele miejscowych władz,byli dyrektorzy,emerytowani i czynni nauczyciele,pracownicy administracji oraz obsługi. Zostali powitani przez dyrektora szkoły – Sławomira Melę, który jednocześnie przedstawił program dnia oraz wygłosił krótkie przemówienie, przedstawiając w nim realizację dotychczasowych zadań oraz wykonanych prac w zakresie nauczania i wychowania .Nie ominął też celów, których realizacja dotyczy działań w obecnym i następnych latach. Podkreślił,że jest zadowolony z dotychczasowych osiągnięć,które są wynikiem dobrej współpracy z nauczycielami, którzy są ludźmi twórczymi,otwartymi i wrażliwymi na potrzeby uczniów.
Jubileusz uświetniły przemówienia gości. Następnie miała miejsce prezentacja talentów ze strony grupy uczniów. Inscenizacja słowno-muzyczna ukazała sporo umiejętności recytatorsko-wokalnych, a ponadto poruszyła odbiorców,wyzwalając wzruszenia i refleksje.

Następnie, od godz. 12, przy stolikach ustawionych na szkolnym hallu zasiedli wszyscy Ci, którzy chcieli wspominać i w ogóle rozmawiać o sobie i innych bliskich osobach. Duże zainteresowanie budziła wystawa dokumentów i rozmaitych materiałów z życia szkoły, zaprezentowana w niektórych klasach i wzdłuż korytarzy.

Takie spotkanie po latach ma wielką siłę i znowu zapewne wpisze się w historię szkoły, co pięknie ujęła autorka wiersza napisanego z tej okazji – Mirosława Krajewska:
„Dzisiaj, w bieg naszych dni wpleciemy pasma wspomnień
myśli pobiegną cichutko ku minionym chwilom,a te…
wyrwane z zapomnienia zabłysną kryształkami wzruszeń”
Film nagrany z okazji Jubileuszu 80-lecia szkoły:

ZOFIA CECHERZ, FOT. SP NR 2
Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności