Jeszcze Niższa Liga. Decydująca faza rozgrywek

wlpnfot. Ola Zrobek

Wiejska Liga Piłki Nożnej zaktywizowała gminę i nie tylko, ale skończyła się już dawno – na początku września. W piłkę nożną grać można jednak także w dalszych dniach dziewiątego miesiąca, w październiku, a pewnie i w listopadzie. Przykładem na to może być Brzezińska Liga, której końca jeszcze nie widać. Właśnie z powodu chęci gry aż do zimy powstała Jeszcze Niższa Ligi. Jest to inicjatywa Mariusza Kołady, do którego szybko dołączył Rafał Karpiński i to oni są głównymi organizatorami rozgrywek.

Do udziału w Jeszcze Niższej Lidze zgłosiło się aż 12 drużyn. Aż, bo założenia były takie, jak przy starcie Wiejskiej. Spodziewano się 6, maksymalnie 8 zespołów. Wśród zgłoszonych było kilka drużyn z WLPN, ale też kilka nowych tworów. Wszystkie drużyny podzielono na 2 grupy drogą losowania, transmitowanego na żywo w internecie. Same rozgrywki fazy zasadniczej były niesamowite. W przeciwieństwie do WLPN, tutaj każdy mógł wygrać z każdym. Sensacje zdarzały się w każdej kolejce! Trzeba jednak przyznać, że lwia część z nich wynikała z braków
kadrowych drużyn. W końcu, po planowych 5 tygodniach, udało się wyłonić 8 zespołów, które dostąpią zaszczytu gry w ćwierćfinałach. Te, ze względu na nieubłaganie biegnący czas, będą tylko jednym meczem, na boisku drużyny wyżej klasyfikowanej po fazie grupowej.

Jeszcze Niższa Liga to projekt siostrzany Wiejskiej Lidze Piłki Nożnej. Dlatego aktualną tabelę itp. znaleźć możemy na stronie www.halowa.pl, która dostarczała także informacji o WLPN. JNL ma jednak własną
stronę na popularnym portalu społecznościowym, którą znaleźć można bez problemu po zdjęciu w tle, przedstawiającym słynną fotografię Evelyn Hofer z roku 1966. Poniżej pary ćwierćfinałowe i półfinałowe Jeszcze Niższej Ligi, której finał odbędzie się 15 listopada od godziny 13 na obiekcie Blisko Boisko przy Gimnazjum nr 1 w Koluszkach.

Kociaki Felicjanów – Orły Otwocka 7:7, Kociaki wygrały konkurs rzutów karnych.
Gang Plebanii – FC PO Nalewce 10:2
Katarzynów Legends – Sparta 10:6
TLF – Szwagry wo. na korzyść TLF

KAMIL FRELIGA

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności