Piłka wraca na halę. W sobotę pierwsza kolejka

fot. dw
fot. dw

Amatorska piłka w naszej gminie i jej okolicach ma się dobrze. Nie tylko dlatego, że innej nie mamy… Oprócz nadzorowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, a konkretnie jego wojewódzkie oddziały, lig miłośnicy futbolu mogli także od wiosny do jesieni rywalizować w dwóch koleżeńskich ligach. Wielu z koluszkowskich piłkarzy brało też udział w takich rozgrywkach w Łodzi i Brzezinach. Gdy w powietrzu czuć jednak chłód, w głowie pojawiają się myśli o Lidze Halowej. Marzeniu wielu chłopców z Koluszek i okolic.

Tegoroczna edycja będzie już szesnastą. Wszystko zaczęło się więc na przełomie tysiącleci. Od tego czasu zmieniało się dużo. Liga pamięta różne systemu podziału drużyn i ich ilości, kilku organizatorów, budowanie dream-teamów, zawodników wcale nieamatorskich, ale przede wszystkim niezliczoną ilość świetnych meczów. Świetną reklamą dla Ligi mogą być 3 ostatnie sezony, w których o mistrzostwie dwukrotnie decydował ostatni mecz całych rozgrywek, a raz spotkanie w przedostatniej kolejce. Tak właśnie było przed rokiem, a z Pucharu Burmistrza cieszyły się Czerwone Diabły. Niesamowita była cała walka o podium. O trzy kolory medali rywalizowały cztery drużyny (oprócz wspomnianych Diabłów także Sonata, Start Brzeziny i Budmar). Spotkania między nimi oglądało się z ogromną przyjemnością. Co ważniejsze – stały one na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli ktoś bardziej od jakości czysto piłkarskiej ceni sobie niespodzianki może zerknąć na trzech mistrzów przed Diabłami (ci kadrowo wyglądają znakomicie, ale do 15 sezonu nie potrafili się zdyscyplinować). W latach 2012, 2013 i 2014 całą Ligę Halową wygrywały drużyny, na które przed sezonem absolutnie nikt nie stawiał. Dla nas jest to lekcja, by przydzielać nagród jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. W tej lidze naprawdę może się zdarzyć wiele.

Tegoroczna edycja zacznie się już w ostatni weekend listopada. Przez najbliższe trzy miesiące będziemy śledzić poczynania kilkunastu drużyn, próbujących okiełznać Diabły. Poszczególne kolejki rozgrywane są w weekendy w godzinach popołudniowych. Trudno w Koluszkach o ciekawszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Na halę warto przyjść chociażby po to, żeby zobaczyć nasze lokalne wielkie talenty, które wyjechały z miasta grać w piłkę na wyższym poziomie. Na Lidze Halowej nadal jednak czaruje m.in. były superstrzelec KKS-u Jakub Perek. Prawdopodobnie swoją obecnością zaszczyci nas też prawie uczestnik 99 meczów Ekstraklasy Robert Łakomy. Kto wie, może u jego boku w barwach Startu zagra piłkarz, który ostatnie 3 lata spędził w Ekstraklasie, ale futsalu? Pasjonująco zapowiada się sama walka o mistrzowski tytuł. Czerwone Diabły raczej się nie osłabią, wzmocnić może się grający superefektownie Start i superefektywnie Budmar, a coś specjalnego ponoć szykuje POL-HUN.

I kolejka – sobota – 28 listopada
godz,15.00-SONATA-OSIR KOLUSZKI
godz.15.40-MARIANY-PLEUROPA
godz.16.15-POL HUN- GAŁKOWEK LKS
godz.16.50-FcGAŁKÓWEK-START BRZEZINY
godz.17.25-CZERWONE DIABŁY-B KLAKA
Pauza MISIE

II kolejka – niedziela – 29 listopada
godz.14.00 – SONATA – MISIE
godz.14.40 – START BRZEZINY – GAŁKOWEK LKS
godz.15.15 – Fc GAŁKOWEK – OSIR KOLUSZKI
godz.15.50 – BKLAKA – POLHUN
godz.16.25 – CZERWONE DIABŁY – MARIANY
Pauza PLEUROPA

KAMIL FRELIGA

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności