Słotwiny. Samochód dachował i wpadł do stawu

(fot. archiwum)
(fot. archiwum)

W jakich zdarzeniach brała udział straż pożarna w ostatnich dniach? Prezentujemy raport z okresu od 25 listopada do 1 grudnia.

W czwartek, 26 listopada strażacy dostali zgłoszenie o pożarze mieszkania w Koluszkach przy ul. Rynek. Wewnątrz pomieszczenia znajdował się człowiek, którego ciało znaleziono w sypialni. Działania straży polegały na oddymieniu pomieszczenia oraz podaniu prądu wody na palące się łóżko. W działaniach udział brał zastęp z JRG Koluszki.

Tego samego dnia wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w Żakowicach na drodze wojewódzkiej 716. W działaniach udział brał zastęp z JRG Koluszki, w zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń.

Również w czwartek strażacy zostali wezwani do wypadku samochodowego w miejscowości Jeziorko. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką lekarską. Działania straży ograniczały się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i odłączenia akumulatora. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki oraz OSP Koluszki.

Dzień później strażacy otrzymali informację o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Gałków Duży przy ul. Głównej. Właścicielka pojazdu wraz ze świadkami zdarzenia ugasiła pożar gaśnicami proszkowymi. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki, w zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń.

W piątek w Koluszkach przy ul Sienkiewicza doszło do pożaru sadzy w kominie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, założyli sito kominowe, wygarnęli żar z pieca oraz oddymili pomieszczenie kotłowni. Właściciel został ukarany mandatem karnym za brak aktualnego przeglądu kominiarskiego. W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG Koluszki.

W niedzielę w godzinach porannych doszło do wypadku drogowego w miejscowości Słotwiny. Samochód osobowy dachował na łuku drogi i wpadł do stawu. Kierowca pojazdu odmówił udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków. Działania straży ograniczyły się do odłączenia akumulatora oraz zakręcenia zaworu LPG w pojeździe. W działaniach udział brał zastęp z JRG Koluszki, OSP Koluszki i OSP Długie.

Inf. prasowa

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności