Dobry start Brzezin. Za nami pierwszy weekend Ligi Halowej

fot. archiwum
fot. archiwum

Za nami inauguracja szesnastej edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej. Tym razem do rozgrywek zgłosiło się 11 drużyn. Nowe ekipy to OSIR Koluszki i Misie. Ci drudzy są z Brzezin i już w pierwszym meczu w historii swoich występów w HLPN sprawili nie lada sensację i ograli Sonatę.

Zacznijmy jednak od początku, czyli od soboty. W pierwszej meczu wywołana Sonata rozgromiła kilkunastoletnich zawodników OSIR-u Koluszki, dając sobie jednak strzelić jedną bramkę. W kolejnym spotkaniu wzmocniona zawodnikami nieistnięjącego już Budmaru PL Europa rozprawiła się z Marianami, chociaż nie miała takiej kontroli nad meczem, jakiej można byłoby oczekiwać. Mariany pokazały charakter i przede wszystkim wybornego napastnika, którym jest Leszek Warchoł. Weteran koluszkowskiej hali w meczu z PLE popisał się dwoma sprytnymi golami. Następnie POL-HUN rozgromił LKS Gałkówek, w meczu niemal bez historii. Dużo ciekawiej oglądało się spotkanie FC Gałkówka ze Startem. Ci pierwsi prowadzili nawet po golu Kartasińskiego, ale ostatecznie przegrali. Co ważne w drużynie zadebiutowało kilku zawodników, ze świetnym Chojeckim na czele, którzy mogą znacznie poprawić grę Gałkówka. Start wzmocnił się przede wszystkim Olejniczakiem, czyli byłym reprezentantem Polski w futsalu! Dla takich zawodników warto chodzić na halę. Na koniec broniące tytułu Diabły łatwo pokonały BKLAKĘ.

W sobotę wszystko zaczęło się od sensacyjnego zwycięstwa Misiów z Brzezin nad Sonatą. W szeregach tej drugiej zawiodło niemal wszystko, może poza bramkarzem Wątorowskim, który i tak musiał jednak wyciągać piłkę z siatki trzy razy. Po krótkiej przerwie na boisku pojawił się Start Brzeziny i na wielkim luzie poradził sobie z nie najlepszym w tym roku LKS-em Gałkówek. Inna drużyna z tej miejscowości – FC – rozgromiła w niedzielę OSIR aż 17-1. Bardzo trudny był to debiut drużyny Gabriela Kiliana w Lidze Halowej. Ważne, by procentował w przyszłości. Świetną formę potwierdził też POL-HUN, który rozgrywając piłkę niezwykle spokojnie, nie dał szans BKLACE i wygrał 4:0. Gdyby liderzy chcieli, wynik mógłby być zapewne wyższy. Takiego dylematu nie miały natomiast Czerwone Diabły, które zaskakująco męczyły się z Marianami. Warto podkreślić świetną grę przegranych ostatecznie Marianów, którzy będąc w bardzo okrojonym składzie potrafili zagrozić bramce (i słupkowi) Rafała Adamczyka.

Pierwszym liderem jest więc POL-HUN. W barwach tej drużyny najlepiej wygląda duet Jacek Jankowski-Stasiak. To właśnie pierwszy z tej pary jest wraz z Chojeckim współiderem klasyfikacji najlepszych strzelców. Już w najbliższy weekend POL-HUN zagra szlagierowy mecz z Sonatą, w której Jankowski występował przed rokiem. Interesująco zapowiada się też hit między PL Europą a Diabłami z niedzieli. W ten dzień przednie widowisko mogą też stworzyć Misie i FC Gałkówek.

1. kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej
Sonata-OSiR 15:1
Bryszewski(3)Nasalski(3)Malinowski(3)Grobelny(2)Wieczorek(2)Dymowicz,Potakowski-Olczyk
PlEuropa-Mariany 5:2
Trzewikowski(2)Kowalczyk Rom,Lubczyński(2)-Warchoł(2)
PolHun – LKS Gałkówek 9:0
Jankowski(4),Stasiak(2)Bielski,Pyra
Start Brzeziny-FC Gałkówek 4:1
Jedynak,Łakomy,Borowski,Poździej-Kartasiński
Czerwone Diabły-Bklaka 9:1
Duczek(4)J.Perek(2)Waszczykowski(2)A.Perek-Tosiak

2. kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej
Misie-Sonata 3:0
Mariusz Kaźmierczak(2)Łukasz Mariewicz
Start B-Gałkówek Lks 7:0
Matusiak(2)Borowski(2)Olejniczak(2)Jedynak
Fcgałkówek-Osir 17:1
Chojecki(5)Chmielewski(4)Płeska(2)Kartasiński(2)Waleski,Samiec,Doryń,Klate,-Mroziński
Polhun-Bklaka 4:0
Świnoga,Warda,Stasiak,Jankowski
Czerwone Diabły-Mariany 2:1
Łapin,Waszczykowski-Stępniak

3. kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej
Sobota, 5 grudnia
Godz.14.45 OSiR – Misie
Godz.15.20 Czerwone Diabły – FC Gałkówek
Godz.15.55 Pleuropa – BKlaka
Godz.16.30 Mariany – LKS Gałkówek
Godz.17.05 Pol Hun – Sonata
Pauza: Start Brzeziny

4. kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej
Niedziela, 6 grudnia
Godz.14.00 Czerwone Diabły – Pl Europa
Godz.14.35 Start Brzeziny – BKlaka
Godz.15.10 Osir – LKS Gałkówek
Godz.15.45 Fcgałkówek – Misie
Godz.16.20 Pol Hun – Mariany
Pauza: Sonata

O Lidze Halowej czytaj na www.halowa.pl

KAMIL FRELIGA

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności