Rodzeństwo odpowie za kradzież z rozbojem

policjaPolicja zatrzymała 28-letnią mieszkankę gminy Andrespol i jej 15-letniego brata, którzy dokonali kradzieży rozbójniczej na terenie jednego ze sklepów dyskontowych w Koluszkach. Kobiecie za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O losie jej młodszego brata zadecyduje Sąd Rodzinny.

W niedzielę oficer dyżurny koluszkowskiej komendy odebrał zgłoszenie, z treści, którego wynikało, że dwie młode osoby, kobieta i mężczyzna dokonali kradzieży na terenie jednego z sieciowych sklepów kradzieży artykułów spożywczych co zostało zauważone przez ekspedientkę. W momencie przekroczenia linii kas sklepowych, sprzedawczyni usiłowała zatrzymać sprawców kradzieży lecz amatorzy cudzego mienia chcąc utrzymać się w posiadaniu zrabowanego mienia, użyli wobec niej siły fizycznej szarpiąc ją, odpychając oraz zadając jej uderzenia pięścią.

Następnie młody mężczyzna kilkukrotnie kopnął z całym impetem w szklane drzwi wejściowe, by w finale rzucić w nie metalowym koszem na śmieci. Po przyjeździe policjantów na miejsce zdarzenia, sprawcy zdążyli uciec. Mundurowi szybko ustalili jednak sprawców, którymi byli rodzeństwo z gminy Andrespol – 28-letnia kobieta oraz jej 15-letni brat. Oboje w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, iż nieletni miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu, zaś jego starsza siostra blisko 2 promile.

Policjanci ustalili, iż mienie które skradli warte było ponad 170 zł, zaś drzwi uszkodzone przez nieletniego 8 tys. zł. Po wytrzeźwieniu oboje przyznali się do zarzucanych im czynów. Kobiecie za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, o losie jej młodszego brata zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

© KPP Koluszki

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności