Podsumowali 2015 rok w kinie Odeon 3D

DSC02764(fot. Ewa Wylazłowska)

Gminną tradycją stało się organizowane w styczniu Spotkanie Noworoczne podczas którego władze gminy podsumowują miniony rok i zapowiadają plany na kolejny. – Niektórzy twierdzą, że nasza gmina jest w ruinie, a ja uważam, że jest w budowie –  stwierdził burmistrz Waldemar Chałat, który rozpoczął swój szósty rok rządów. Spotkanie odbyło się w poniedziałek o godz. 17 w sali głównej kina Odeon.

Przybyłych gości powitała Krystyna Lewandowska, zastępca burmistrza Koluszek. Na widowni zasieli m.in. radni Rady Miejskiej, zaproszeni przedsiębiorcy z terenu gminy, księża z dekanatu koluszkowskiego, dyrektorzy szkół, przedstawiciele sąsiednich samorządów, honorowi obywatele gminy.

Burmistrz Waldemar Chałat w swoim przemówieniu podsumował miniony rok, wskazując szereg wydarzeń, które odbyły się w Koluszkach, a także zapowiedział kolejne plany na przyszłość. Wśród nich m.in. 23 mln zł na inwestycje. – Spotkanie miało charakter świętowania zasług władz gminy. To propaganda – skomentował jeden z uczestników spotkania.

W dalszej części  uhonorowano Kazimierza Zawadzkiego i ks. kanonika Mariana Cymerysa, którzy decyzją radnych Rady Miejskiej otrzymali tytuł „Honorowy obywatel gminy Koluszki”. O wyróżnienie ks. Mariana Cymerysa wnioskowali mieszkańcy gminy, a kandydaturę Kazimierza Zawadzkiego zaproponował burmistrz Waldemar Chałat.

Po godzinie 18 odbył się koncert noworoczny – Recital Hanny Śleszyńskiej, znanej aktorki filmowej i kabaretowej, która po raz pierwszy gościła w Koluszkach. Po występie muzycznym, dla zaproszonych gości przygotowano poczęstunek. Spotkanie poprowadził Jacek Malanowski.

dw

(fot. Ewa Wylazłowska)

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności