Radni dali podwyżkę staroście

fot. glosseniora.pl
fot. glosseniora.pl

Andrzej Opala, starostwa łódzki-wschodni, dostał ponad 1100 zł podwyżki. Zamiast 10 590 zł miesięcznie będzie dostawał 11 767 zł brutto. Zdecydowała o tym większość radnych na ostatniej sesji Rady Powiatu.

Pod projektem uchwały podpisał się przewodniczący rady Sławomir Sokołowski. Jego zdaniem, Andrzej Opala otrzymywał dotychczas wynagrodzenie znacznie niższe, w porównaniu do władz innych samorządów. W trakcie obrad podkreślał też duże zasługi starosty.

Za przyjęciem nowego wynagrodzenia głosowali radni Platformy Obywatelskiej, Razem dla Gminy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od głosu wstrzymali się radni Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem, podwyżka jest mocno dyskusyjna. Radni PiS-u zwracają uwagę na to, że wielu pracowników w szkołach i innych placówkach nadal otrzymuje wynagrodzenie równe płacy minimalnej.

Miesięczne zasadnicze wynagrodzenie starosty składa się z wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, dodatku specjalnego i dodatku za staż pracy.

[poll id=”5″]

dw

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności