6 marca wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Co wiemy o kandydatach?

(fot. archiwum prywatne)
(fot. archiwum prywatne)

Anna Janowska (KWW Dla Dobra Gminy) i Adrian Kut (KW Razem dla Gminy) to jedyni kandydaci w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w okręgu wyborczym nr 12. Oboje składają wiele obietnic wyborczych i walczą o poparcie. W naszej internetowej sondzie, na pytanie „kto twoim zdaniem wygra wybory uzupełniające?”, więcej osób opowiedziało się za Anną Janowską. Prawdziwe głosowanie odbędzie się 6 marca.

Swój głos będą mogli oddać mieszkańcy Żakowic i osiedla Łódzkie II w Koluszkach. Wybory zostały zarządzone w związku ze śmiercią radnego Mariana Świnogi.

– Bycie radną to przede wszystkim obowiązek wbec mieszkańców. Jako matka trójki dzieci znam problemy rodzin naszej gminy. Zapewniam, że będę aktywnie i energicznie pracować na rzecz rozwiązywania trudności, z którymi codziennie zmagają się koluszkowianie. Pragnę, abyśmy mieszkali w sprawiedliwej gminie, która jednakowo traktuje wszystkich mieszkańców – mówi Anna Janowska, która na co dzień jest członkiem rady sołeckiej w Sołectwie Różyca – Żakowice oraz rady rodziców przy Szkole Podstawowej w Różycy. Ma 34 lata i wspólnie z mężem wychowuje trójkę dzieci: 11-letnią Aleksandrę, 7-letnią Natalię i 3-letniego Jakuba. Pracuje w spółce PKP PLK. Była bliskim współpracownikiem śp. Mariana Świnogi. – Brałam udział w przygotowaniach min. festynów rodzinnych, zabiegałam o rozbudowę placu zabaw na działce sołeckiej. Aktynie włączam się również w działalność charytatywną w Szkole Podstawowej w Różycy – dodaje.

Anna Janowska deklaruje, że w Radzie Miejskiej chce bronić interesów okręgu wyborczego, z którego startuje. Jej celem jest poprawa jakości dróg osiedlowych, rozbudowa i remont obiektów sportowych klubu LKS Różyca, czy też rozbudowa placu zabaw przy ul. Piotrkowskiej. – Mieszkańcy czekają na oświetlenie, nasadzenie zieleni oraz budowę boiska do piłki siatkowej – wylicza. Chce też zorganizować konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania działki sołeckiej.

Kandydatem ugrupowania Razem dla Gminy jest Adrian Kut, aktywny działacz stowarzyszenia Historia Koluszek. Ma 20 lat. Obecnie studiuje administrację na Wydziale Prawa i Administracji w Łodzi. W 2012 roku wraz z przyjaciółmi założył Internetowe Muzeum Koluszek – portal historiakoluszek.pl. – Od tego czasu przy współpracy z Urzędem Miejskim doprowadziliśmy do wielu akcji historycznych takich jak: „Kapsuła Czasu”, czy coroczne stoisko historyczne podczas Dni Koluszek. Z własnych pieniędzy odkupowaliśmy archiwalne materiały dotyczące Koluszek i okolic. W 2014 roku założyliśmy Stowarzyszenie Historia Koluszek, którego zostałem prezesem. Dzięki formie prawnej i wsparciu gminy Koluszki udało nam  się zorganizować akcję „Lato z historią lokalną” oraz rajd dla uczniów koluszkowskich szkół (w tym SP w Różycy) o nazwie „Śladami Historii” – mówi.

Adrian Kut już w 2014 roku próbował swoich sił w wyborach do Rady Miejskiej. Wtedy przegrał jednak z śp. Marianem Świnogą. W tym samym roku zgłosił się do zarządu osiedla Łódzkie II. Obiecuje, że jako radny doprowadzi do budowy dróg w Żakowicach i na osiedlu Łódzkie II. Jego celem jest także ustawienie wiaty na przystanku autobusowym w Żakowicach oraz uzupełnienie oświetlenia ulicznego. Chce też utrzymywać stały kontakt z mieszkańcami między innymi poprzez dyżury.

6 marca lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7-21. Wyborcy os. Łódzkie II głosować będą w Gimnazjum nr 2 w Koluszkach, a wyborcy z Żakowic w Szkole Podstawowej w Różycy. Okręg wyborczy nr 12 obejmuje ulice: Akacjowa, Baczyńskiego, Jaśminowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Orzechowa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Świerkowa, Topolowa, Wierzbowa, Zachodnia; Głosowanie: Gimnazjum nr 2 Żakowice (ulice): Brzozowa, Bursztynowa, Cicha, Dębowa, Graniczna, Koluszkowska, Krzywa, Kwiatowa, Liliowa, Lipowa, Łączna, Magnoliowa, Norwida, Ogrodnicza, Piotrkowska, Poprzeczna, Rolnicza, Słowackiego, Sosnowa, Spacerowa, Wczasowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wspólna, Wycieczkowa, Zagajnikowa, Zielona.

dw

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Janowska i Kut walczą o mandat [SONDA]

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności