Katarzyna Staroń: „Będziemy udzielać bezpłatnych porad prawnych”

fot. Ewa Wylazłowska
fot. Ewa Wylazłowska

Rozmawiamy z Katarzyną Staroń, asystentem posła na Sejm RP Waldemara Budy oraz sołtysem sołectwa Stamirowice – Leosin. 

Kiedy uwierzyła pani, że Waldemar Buda zasiądzie w ławie poselskiej?
Od początku byłam przekonana, że to dobry kandydat i otrzyma mandat posła na Sejm RP. Utwierdzały mnie w tym jego liczne spotkania z mieszkańcami Koluszek, Brzezin i Łodzi. Waldemar Buda posiada wiedzę, doświadczenie i wykształcenie, by sprawować tak ważną funkcję w parlamencie. Budujące jest dla mnie to, w jaki sposób rozmawia z ludźmi i rozwiązuje ich problemy. Oby najwięcej takich osób reprezentowało interesy Polaków.

Co należy do pani obowiązków?
Jest to przede wszystkim praca społeczna na rzecz mieszkańców gminy. Chcę, by biuro poselskie Waldemara Budy było otwarte dla koluszkowian. Będziemy kontynuować autorski projekt Mariusza Kotyni, czyli bezpłatne porady prawne, których udzielać będą Maria Gawlak i Paulina Giemza. Będą one dostępne dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla wąskiej grupy, tak jak w przypadku rządowego projektu pomocy prawnej. Mieszkańców zapraszam też na dyżury radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz posła Waldemara Budy. Szczegóły na naszej stronie internetowej: www.pislodzkiwschodni.pl.

Sprawuje pani również funkcję sołtysa sołectwa Stamirowice-Leosin…
Od kilku lat prowadzę różnego rodzaju działalność społeczną, którą staram się godzić ze studiami na Uniwersytecie Łódzkim. Funkcję sołtysa mieszkańcy powierzyli mi już po raz drugi z rzędu. Wspólnymi siłami udało nam się zrobić wiele dobrego dla naszej społeczności. Pamiętajmy jednak, że bez przychylności i zaangażowania władz gminy sołtys ma bardzo ograniczone możliwości.

dw

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności