Na sygnale. Gorący tydzień strażaków

strazakW jakich zdarzeniach brała udział straż pożarna w ostatnich dniach? Prezentujemy raport z okresu od 9 – 15 marca.

9 marca do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Koluszkach wpłynęło zgłoszenie o pożarze wewnątrz budynku mieszkalnego w Koluszkach przy ul. Warszawskiej. Po dojeździe na miejsce okazało się że zapaliła się instalacja pralki automatycznej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie wyniesieniu pralki na zewnątrz. Po przewietrzeniu budynku sprawdzono pomieszczenia czujnikiem na obecność tlenku węgla- brak zagrożenia. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Koluszki.

11 marca wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie, w Koluszkach przy ul. Konopnickiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, nałożeniu na komin sita kominowego, usunięciu sadzy z przewodu kominowego. Przewietrzono wszystkie pomieszczenia i sprawdzono obecność tlenku węgla- brak zagrożenia. Strażacy zakazali użytkować piec do czasu sprawdzenia komina przez kominiarza. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki.

12 marca doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych w Koluszkach na wiadukcie. Działania straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu plamy płynów eksploatacyjnych z jezdni. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki

Dzień później w miejscowości Gałków Mały doszło do zadymienia wewnątrz lokalu mieszkalnego wyposażonego w kominek. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddymieniu pomieszczeń, sprawdzeniu kamerą termowizyjną źródła dymu, sprawdzeniu czujnikiem wielogazowym pomieszczeń na obecność tlenku węgla- brak zagrożenia. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki, jeden zastęp z OSP Justynów oraz dwa zastępy z OSP Gałków Duży. Tego samego dnia zastęp straży z JRG Koluszki został zadysponowany do pomocy w oświetleniu terenu działań policji w miejscowości Zygmuntów.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności