Widmo spadku zagląda w oczy „Kaksy”

kks_wiosna15-16
fot. Ewa Wylazłowska

Po 129 dniach przerwy piłkarze Koluszkowskiego Klubu Sportowego wrócą na ligowe boiska. W Wielką Sobotę przy własnej publiczności zmierzą się z zespołem MKS 2000 Tuszyn w ramach 16. kolejki Łódzkiej Klasy Okręgowej.

Do wiosennych zmagań, „Kaksa” przygotowywała się przez kilka tygodni. Na treningach trudno było doszukać się nowych twarzy, które mogłyby wzmocnić drużynę. Z klubem pożegnało się za to czterech zawodników. Z czwartoligową Zawiszą Rzgów związał się Hubert Marczyk, a bramki Stali Niewiadów (Piotrkowska Klasa Okręgowa) bronić będzie dotychczasowy „numer 1” w szeregach KKS-u Rafał Adamczyk. Z powodów osobistych z zespołu odeszli również Kamil Potakowski i Konrad Gicel. Braki kadrowe uzupełnili juniorzy, którzy ukończyli już 16 lat. Spokojny o rundę rewanżową nie jest trener drużyny Leszek Warchoł.

– Mam pewne obawy przed inauguracją rundy wiosennej – mówi. – Frekwencja na treningach była niska. W drużynie jest kilku solidnych chłopców, którzy nie opuszczają ani jednych zajęć, ale obawiam się o dyspozycję pozostałych zawodników .

Zimą biało-niebiesko-czerwoni rozegrali pięć meczów kontrolnych. Trzy zakończyły się zwycięstwem (Olympic Słupia 5:0, Pogoń Rogów 1:0 i LKS Różyca 3:1), a w dwóch spotkaniach KKS musiał uznać wyższość rywala (Zawisza Rzgów 2:4 i juniorzy RTS Widzew Łódź 1:6).

W związku z reorganizacją III ligi (rozgrywki będą realizowane w czterech grupach, a nie w ośmiu), KKS obawia się spadku do Klasy A. Nie wiadomo jeszcze, ile zespołów pożegna się z Łódzką Klasą Okręgową, ale 12. miejsce – na którym obecnie plasują się koluszkowianie – na pewno nie jest bezpieczne. Jako pierwsi formę naszej drużyny sprawdzą gracze z Tuszyna. Spotkanie odbędzie się 26 marca, o godz. 14.30.

– Zrobimy wszystko, by utrzymać się w lidze – zapowiada Leszek Warchoł.

Kadra – runda wiosenna 2015/2016
Bramkarze: Patryk Wątorowski, Jacek Woźniak
Obrońcy: Adrian Marczyk, Krzysztof Grzelak, Adam Grobelny, Adrian Marczyk, Michał Jeżyk, Artur Cuchra, Mateusz Bryszewski, Marcin Lipiński, Michał Dymowicz, Damian Waszczykowski
Pomocnicy: Konrad Bryszewski, Adrian Plichta, Krzysztof Duczek, Michał Skorzycki, Łukasz Szydlik, Piotr Głyda, Michał Budlewski
Napastnicy: Jakub Sztuka, Tomasz Łapin, Radosław Kołada.

Prezes: Błażej Marczyk
Trener: Leszek Warchoł

dw

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności