Nieprzytomny mężczyzna leżał w centrum Koluszek. Straż udzieliła mu pierwszej pomocy

(fot. archiwum)
(fot. archiwum)

W jakich zdarzeniach brała udział straż pożarna w ostatnich dniach? Prezentujemy raport z okresu od 30 marca do 5 kwietnia.

2 kwietnia do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o upadku mężczyzny z wysokości. Po dojeździe na miejsce zdarzenia (Koluszki, ul. Jodłowa) strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki.

Dzień później strażacy zostali wezwani do sprawdzenia wycieku gazu w budynku mieszkalnym. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń okazało się że jeden z lokatorów przypadkowo na chwilę otworzył zawór w butli propan-butan. W trakcie akcji ratowniczej ewakuowanych zostało osiem osób. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki.

5 kwietnia wpłynęło zgłoszenie od dyspozytorki pogotowia ratunkowego o nieprzytomnym mężczyźnie w Koluszkach przy ul. 11 Listopada. Ze względu na brak wolnej karetki zadysponowano straż pożarną i helikopter LPR. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Koluszki.

Następnego dnia do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Koluszki przy ul. Leśnej. Budynek opuszczony brak osób poszkodowanych. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy z JRG Koluszki oraz jeden z OSP Koluszki.

W minionym okresie doszło do trzech pożarów suchych traw na nieużytkach rolniczych. W działaniach udział brały zastępy z JRG oraz OSP Koluszki.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności