Uniwersytecki Klub Kryminalistyków i Koło Europejskie w ZSP nr 2 [ZDJĘCIA]

uni070416_3

W ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach z wydziałem Prawa i Administracji UŁ, w koluszkowskiej szkole zagościli studenci tego wydziału będący członkami Uniwersyteckiego Klubu Kryminalistyków . Poprowadzili oni interesujące zajęcia warsztatowe dotyczące metod wykrywania przestępstw i identyfikacji przestępców, takich jak badania DNA, badania linii papilarnych, czy analizy grafologiczne.

Uczniowie klas policyjno-prawnych z II LO z zainteresowaniem i ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w tychże zajęciach. Niektórzy z nich po ukończeniu szkoły zamierzają podjąć studia na tym właśnie wydziale, dlatego bezpośredni kontakt ze studentami był dla nich bardzo ważny.

Kolejnym krokiem związanym z podjętą współpracą była wizyta uczniów klas maturalnych w Łodzi na wydziale Prawa i Administracji i udział w wykładzie na temat Unii Europejskiej. Następnie uczniowie ZSP Nr 2 wzięli udział w przygotowanym przez studentów quizie . Rywalizacja była niezmiernie ekscytująca . Na koniec trójka najlepszych uczniów została nagrodzona specjalnie przygotowanymi przez studentów niespodziankami.

Współpraca ZSP nr2 z wydziałem Prawa i Administracji UŁ ma stale się rozwijać , a warsztaty w szkole i wyjazdy na uczelnie mają zagościć na stałe w kalendarzu szkoły.

inf. prasowa

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności