Co dalej z „Kaksą”? Klub zaprasza na spotkanie

osirNa początku czerwca zarząd KKS Koluszki podał się do dymisji. Do tej pory nie zostały wybrane nowe władze. 24 czerwca o godz. 19, w siedzibie klubu odbędzie się spotkanie na temat przyszłości popularnej „Kaksy”.

Pierwsza drużyna pożegnała się z „Okręgówką”, a klub nie ma środków na działalność w tym roku. Brakuje około 60 tys. zł.

Obecny na czerwcowym zebraniu burmistrz Waldemar Chałat stwierdził, że KKS nie może liczyć na dodatkowe środki z budżetu gminy, ale finansowe wsparcie klubu systematycznie rośnie. W tym roku „Kaksa” otrzyma około 80 tys. zł dotacji. Obecnie brakuje pomocy finansowej od firm prywatnych. Początkowo sponsoring zadeklarował SuperDrob, ale zrezygnował tłumacząc się protestami mieszkańców w związku z budową przemysłowych kurników i ubojni drobiu na terenie gminy Koluszki.

Ustępujący prezes KKS Błażej Marczyk zaproponował, by klub przejęła gmina, ale burmistrz stwierdził, że obecnie nie widzi takiej możliwości.

Na Facebooku pojawił się apel z prośba o wsparcie „Kaksy”. Wpłaty można dokonać na numer konta:
98 8788 0009 0500 0071 2006 0001 (KKS Koluszki, ul. Żwirki 22, 95-040 Koluszki, Bank Spółdzielczy Koluszki z dopiskiem w tytule „darowizna na rzecz klubu”). Co tydzień mają być publikowane informacje o tym, jakie środki wpływają na konto.

KKS Koluszki powstał w 1925 roku. Obecnie prowadzi 6 drużyn i nie wiadomo, jaka będzie ich przyszłość.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności