Powiatowe obchody święta policji

swietopolicji2016_3Tegoroczne powiatowe obchody policyjnego święta odbyły się 21 lipca w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Tradycyjnie wyróżniani i nagradzani zostali Ci, którzy swoją sumienną pracą, własnym ponadprzeciętnym zaangażowaniem, profesjonalizmem oraz prawym postępowaniem przynoszą chlubę całej formacji.

Mianowania na wyższe stopnie policyjne otrzymali :

 1. st. asp. Mariusz Życki –  (asp. szt.)
 2. st. asp. Bogusław Adamczyk (asp. szt.)
 3. st. asp. Przemysław Bartosiewicz (asp. szt.)
 4. st. asp. Tomasz Bojanowski (asp. szt.)
 5. st. asp. Sławomir Danielewicz (asp. szt.)
 6. st. asp. Robert Górecki (asp. szt.)
 7. st. asp. Jarosław Powoniak (asp. szt.)
 8. st. asp. Rafał Sieradzki (asp. szt.)
 9. st. asp. Wojciech Smarz (asp. szt.)
 10. asp. Grzegorz Kisiel (st. asp.)
 11. mł. asp. Jarosław Kulesza (asp.)
 12. mł. asp. Jarosław Spychalski (asp.)
 13. sierż. szt. Aneta Żyłka – Banaszczyk (mł. asp.)
 14. st. sierż. Konrad Kaczmarek (sierż. szt.)
 15. st. sierż. Anna Off (sierż. szt.)
 16. st. sierż. Urszula Ptasznik (sierż. szt.)
 17. st. sierż. Mariusz Skibiński (sierz. szt.)
 18. sierż. Przemysław Frankowski (st. sierż.)
 19. sierż. Przemysław Fraszka (st. sierż.)
 20. sierż. Robert Janiczek (st. sierż.)
 21. sierż. Bartosz Karmelita (st. sierż.)
 22. sierż. Artur Kijewski (st. sierż.)
 23. sierż. Rafał Lotka (st. sierż.)
 24. sierż. Rafał Ściurtek (st. sierż.)
 25. sierż. Konrad Włodarczyk (st. sierż.)
 26. st. post. Jakub Łysakowski (sierż.)
 27. st. post. Artur Niźnikowski (sierż.)
 28. st. post. Renata Potakowska (sierż.)
 29. post. Tomasz Danielewicz (st. post.)
 30. post. Dawid Justyna (st. post.)

swietopolicji2016_1

Wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne w korpusie aspirantów i podoficerów Policji dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi mł. insp. Tomasz Olczyk oraz  starosta powiatu łódzkiego wschodniego  Andrzej Opala. Dodatkowo w korpusie szeregowych wręczenia dokonał  Komendant Powiatowy Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski. Po tej części uroczystości, nastąpiło równie uroczyste wręczanie odznaczeń za ,,Wybitne osiągnięcia dla Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych”  dla Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztofa Dąbrowskiego oraz burmistrza Koluszek Waldemara Chałata. Wręczenia odznaczeń dokonał Sekretarz Zarządu Okręgowego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Piotrkowie Trybunalskim podinsp. ( w stanie spoczynku) Andrzej Gasik.

Na sportowo

Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztofa Dąbrowskiego przy współudziale Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim mł.insp. Szymona Hermana, zorganizowano mecze towarzyskie w piłce nożnej mężczyzn i piłce siatkowej kobiet pomiędzy funkcjonariuszami i pracownikami KPP Łódź-Wschód i KPP Tomaszów Maz. Mecze te odbyły się równolegle na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wiśniowej Górze. W obu konkurencjach po zaciekłej walce w duchu sportowej rywalizacji i na zasadach fair play,  zwyciężyły drużyny Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

Policjanci pamiętają

Delegacja funkcjonariuszy z KPP Łódź-Wschód, udała się na cmentarz w celu zapalenia zniczy. W ten sposób uczczono również pamięć funkcjonariusza Policji, asp. Adama Kosińskiego, który w latach 30 – tych ubiegłego wieku pełnił funkcję zastępcy komendanta Posterunku Policji w Koluszkach, a następnie zginął zamordowany w Kalininie (obecnie Twer). Jego nazwisko widnieje na tzw. ,,liście katyńskiej”. Hołd tragicznie zmarłemu oddano przy symbolicznym grobie znajdującym się na terenie cmentarza w Koluszkach. Jego szczątki znajdują się w masowym grobie w Miednoje.

inf. prasowa

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności