Skatepark i plac zabaw jeszcze w tym roku

skatepark0511

Do końca roku powinien powstać skatepark na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, między budynkiem zaplecza a orlikiem. Inwestycję wartą ponad 300 tys. zł zrealizuje firma Techramps z Krakowa. Przy skateparku ma powstać również plac zabaw. 

W centrum obiektu zostaną umieszczone tradycyjne przeszkody terenowe m.in. schody, murki, poręcze, kwietniki i mini rampa. Na terenie obiektu utworzona zostanie również alejka do jazdy rekreacyjnej na rolkach czy deskorolce. Umowa z firmą Techramps opiewa na kwotę 328.715,42 zł.

O budowę skateparku apelował do władz gminy Antoni Tomczyk, radny Rady Miejskiej i prezes LKS Koluszki. – Wraz grupą młodzieży przygotowaliśmy pismo – petycję, pod którą złożyło podpis ponad 500 osób – mówi. – Mamy świetną młodzież i uważam, że to fantastyczne przedsięwzięcie.

Przy skateparku ma powstać również ogrodzony plac zabaw. Wykona go firma WERAN z Wrocławia, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Koszt budowy placu zabaw to 221.094,80 zł. Zgodnie z umową, obiekt powinien być gotowy do końca roku.

dw/UM

fot. Ewa Wylazłowska

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności