Działania koluszkowskich strażaków. Gasili pożar na ul. Polnej

strazakW ostatnich dniach strażacy gasili pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Polnej. Zostali też wezwani do pomocy kobiecie, która przewróciła się na cmentarzu.

2 listopada strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Koluszkach przy ul. Polnej. Pożar powstał w mieszkaniu na parterze, jedna osoba pozostała wewnątrz budynku, pozostałe osoby ewakuowały się przed przybyciem straży. Straż pożarna ewakuowała osobę przytomną będącą pod wpływem alkoholu, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na: podaniu jednego prądu wody na palące się mieszkanie oraz przewietrzenie pozostałych pomieszczeń. W działaniach udział brały cztery zastępy z JRG Koluszki oraz jeden zastęp z OSP Koluszki.

Dzień później, straż została powiadomiona przez dyspozytora Państwowego Ratownictwa Medycznego o upadku kobiety na cmentarzu w Koluszkach. Ze względu na brak wolnej karetki dwa zastępy straży z JRG Koluszki zadysponowane były do pomocy poszkodowanej kobiecie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, unieruchomieniu kończyny dolnej, podanie tlenu oraz udzieleniu wsparcia psychicznego. Osobę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

6 listopada strażacy z JRG Koluszki zostali wezwaniu do pomocy w oświetleniu terenu w miejscowości Różyca podczas prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych przez policję.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności