Wielka Lekcja Geografii. Sukces Karoliny Szymczak z I LO

Karolina Szymczak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach zajęła 5. miejsce w Wielkiej Lekcji Geografii organizowanej w ramach Explorers Festivalu. W tegorocznej edycji sprawdzianu wzięło udział ponad 700 osób z 74 szkół w całej Polsce. 

Wielka Lekcja Geografii odbyła się w piątek (18 listopada) na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Sprawdzian wyłonił dziesiątkę najlepszych uczniów, wśród których, na 5. miejscu znalazła się Karolina Szymczak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach.

  • To jedno z większych osiągnięć naszego liceum uczestniczącego rokrocznie w Wielkiej Lekcji Geografii. Karolina jest uczennicą klasy pierwszej, więc zapewne jeszcze wiele sukcesów przed nią, za co wszyscy trzymamy kciuki – mówi Paweł Lewiak, dyrektor I LO w Koluszkach.

W tym roku tematem przewodnim Wielkiej Lekcji Geografii były ekstremalne środowiska geograficzne. Uczestnicy wysłuchali porywających wykładów o Alasce i pustyniach świata, udali się w podróż w czasie podążając wraz z sztafetą psich zaprzęgów do Nome, wspięli się na El Capitan, czy odwiedzili piekielnie gorącą Dolinę Śmierci.

I Liceum Ogólnokształcące w Koluszkach po raz 18. wzięło udział w  Wielkiej Lekcji Geografii.

,Nagroda główna przypadła co prawda innej szkole ale nasze liceum z pewnością powalczy o nią w przyszłym roku.
Nagroda główna przypadła co prawda innej szkole ale nasze liceum z pewnością powalczy o nią w przyszłym roku.

dw/inf. prasowa

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności