Uczniowie „Jedynki” spotkali się po latach

spotkanie2212

Uczniowie klasy „A” Szkoły Podstawowej nr 1 w latach 1961-1969 spotkali się po raz pierwszy od 47 lat, czyli od ukończenia nauki. Najpierw odwiedzili groby zmarłych przyjaciół ze szkolnych ław i wzięli udział we Mszy Świętej, którą odprawił klasowy kolega, a później w długich rozmowach wspominali dawne czasy.

– Atmosfera była fantastyczna. Wspominaliśmy czasy szkolne, ubarwiając je anegdotkami oraz dowcipami, a od czasu do czasu, przerywając rozmowy wspólnym śpiewaniem dawnych przebojów muzycznych – mówi Wojciech Cichecki, inicjator spotkania. – Dziękuję za pomoc przy organizacji Czesi Adamus i Alinie Skarzyńskiej (nazwiska z czasów szkolnych, przyp. red.) i wszystkim obecnym osobom.

Spotkanie odbyło się 3 grudnia. Z czterdziestu dwóch osób, które uczęszczały do jednej klasy, czternaście już nie żyje. Na spotkaniu zameldowało się osiemnastu uczniów popularnej „Jedynki”. Wspólnie odwiedzili groby przyjaciół ze szkoły. Na każdym zapalili znicze i odmówili modlitwę. Później w kaplicy cmentarnej wzięli udział w Mszy Świętej, którą odprawił ich klasowy kolega ks. Andrzej Chycki. Dalsza część klasowego spotkania odbyła się w sali bankietowej „MaKaDa”.

– Nie mieliśmy wrażenie, że spotykamy się po 47 latach, ale raczej w wolną sobotę, po ciężkim tygodniu w szkole. Zaplanowaliśmy już kolejne spotkanie – opowiada Wojciech Cichecki. – Polecam wszystkim organizowanie takich spotkań, by samemu zobaczyć, jaka to frajda. Co pięć lat organizuję również spotkania mojej klasy maturalnej. Na ostatnim zjeździe, po 40 latach, z 20 osób żyjących odliczyło się 18 byłych maturzystów. Frekwencja była wyższa niż na lekcjach w szkole (śmiech).

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności