Kontrolowali punkty sprzedaży fajerwerków

kontrola1101

Przed sylwestrową nocą, funkcjonariusze KP PSP w Koluszkach oraz KP Policji w Koluszkach, skontrolowali kilkadziesiąt stoisk na terenie powiatu, na których dokonywany był obrót i sprzedaż materiałów pirotechnicznych. W 6 punktach sprzedaży wyrobów pirotechnicznych stwierdzono nieprawidłowości. Sprzedający zostali ukarani mandatami i zobowiązani do ich usunięcia oraz przestrzegania przepisów prawnych i zasad bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole pod kątem legalności pochodzenia fajerwerków oferowanych do sprzedaży oraz pozwoleń na prowadzenie handlu tego typu wyrobami. Sprawdzili również czy były one wyposażone w obowiązkową instrukcję obsługi w języku polskim oraz w jakich warunkach są przechowywane. Kontrolowano również posiadanie na stoisku wyposażenia w podręczny sprzęt gaśniczy.

Ważnym jest również by fajerwerki były sprzedawane osobom, które są uprawnione do ich zakupu, czyli osobom pełnoletnim. Policjanci każdorazowo przypominali sprzedawcom, iż zgodnie z obowiązującym prawem, za udostępnianie materiałów pirotechnicznych osobom nieletnim grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

  • Kontrole te być może miały wpływ na to, że najbardziej huczna noc w roku na terenie naszego powiatu łódzkiego-wschodniego, przebiegała bez żadnych poważniejszych zdarzeń, których przyczyną były wyroby pirotechniczne – twierdzą strażacy.

Tekst i fot. koluszki.strazpozarna.pl

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności