Edukacyjne ferie z dzielnicowym

spotkanie300117

Policjanci z koluszkowskiej komendy spotkali się z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi mieszkańcami Katarzynowa i Zygmuntowa. Poruszono szereg zagadnień związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze oraz podkreślono znaczenie używania elementów odblaskowych. 

Spotkanie w wiejskiej świetlicy w Katarzynowie, odbyło się 24 stycznia 2016 r. Na spotkanie moderowane przez Dzielnicowych mł.asp. Romana Wachowca oraz mł.asp. Dariusza Pawlika stawiła się grupa dzieci i młodzieży oraz ich dorosłych opiekunów by posłuchać jakie informacje dotyczące bezpieczeństwa mają do przekazania mundurowi. Spektrum poruszonych zagadnień było szerokie, ale miało wspólny mianownik tj. szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Z uwagi na zimową porę roku i okres ferii, nie zabrakło ostrzeżeń przed korzystaniem z zamarzniętych zbiorników wodnych oraz jazdą na sankach i w kuligach po drogach publicznych. Poruszono szereg zagadnień związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze oraz podkreślono znaczenie używania elementów odblaskowych. Dzielnicowi przybliżyli specyfikę swojej pracy i zachęcali do kontaktu w ,,problemowych sprawach”. Dzieci wykazały się dużą aktywnością oraz wiedzą.

Na wtorek, 31 stycznia, godz. 17:00 zaplanowano kolejne spotkanie z dzielnicowymi, dedykowane mieszkańcom obu wymienionych miejscowości, w trakcie którego zostanie przybliżona zasada działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda i programu ,,Dzielnicowy bliżej nas”.

Spotkanie odbyło się przy współudziale sołtysa sołectwa Jarosława Kłosińskiego.

Tekst i foto: KPP Łódź Wschód

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności