Inwestycje dla wybranych sołectw

Mateusz Karwowski, doradca burmistrza
Mateusz Karwowski, doradca burmistrza

Borowa, Długie, Gałków Duży, Gałkówek-Parcela, Jeziorko, Przanowice, Regny, Stefanów, Wierzchy, Będzelin, Zygmuntów i Żakowice – dla tych miejscowości Rada Miejska zatwierdziła dotychczas plany odnowy ważne do 2023 roku. Co z pozostałymi wsiami?

Plany odnowy dla dziewięciu miejscowości przygotowywano i uchwalano w pośpiechu podczas sesji Rady Miejskiej na początku stycznia. Dla jednego z nich zapomniano na przykład wydrukować pełną analizę SWOT. Burmistrz Waldemar Chałat tłumaczył, że ma mało czasu na złożenie wniosków o dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a plany odnowy miejscowości są niezbędne do ubiegania się o dotacje.

W trakcie obrad radny Paweł Lewiak zapytał o kryterium przygotowywanych planów odnowy miejscowości. – Uchwalamy plany odnowy dla tych miejscowości, dla których składamy wnioski unijne, tak aby zadania, na które chcemy otrzymać dofinansowanie, znalazły się w tych planach – odpowiedział Mateusz Karwowski, doradca burmistrza.

Plan odnowy miejscowości to dokument strategiczny, który diagnozuje aktualną sytuację oraz określa cele i kierunki rozwoju wsi wraz z kluczowymi inwestycjami zaplanowanymi do realizacji w najbliższych latach.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności