Więcej wypadów w mieście, mniej na terenach wiejskich

fot. archiwum
fot. archiwum

W 2016 roku koluszkowscy policjanci zatrzymali 95 kierowców pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zanotowali także 30 wypadków i 177 kolizji drogowych w gminie Koluszki.

Na terenie miasta doszło do 19 wypadków, a na obszarach wiejskich do 11. Ranne zostały w nich łącznie 34 osoby, a jedna zmarła. W porównaniu do 2015 roku wzrosła liczba wypadków w obszarze miejskim (z 14 do 19), a zmalała za to na terenach wiejskich (z 21 do 11).

– Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych spowodowanych przez kierujących na terenie miasta i gminy Koluszki były niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – mówi asp. szt. Dariusz Jędrasik, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. – Natomiast główne przyczyny zdarzeń drogowych spowodowanych przez pieszych to nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem albo zza pojazdu czy przeszkody.

W 2016 roku 4 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

W 2016 roku na terenie miasta i gminy Koluszki na obszarze zabudowanym ujawnione zostały 4 przypadki przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h. W każdym z nich kierowcy stracili prawo jazdy, otrzymali mandaty w wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych.

Na terenie miasta policjanci zatrzymali 43 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na obszarach wiejskich ujawniono 52 takich kierowców. Sprawy zostały skierowane do sądu. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może grozić nawet kara więzienia.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności