Dokąd koluszkowianie wybierają się na wakacje

wakacje

Lato coraz bliżej, więc koluszkowianie myślą już o wyjazdach wakacyjnych. Klienci biur podróży na najbliższy sezon najchętniej wybierają wczasy pobytowe w najbardziej znanych europejskich kurortach, przede wszystkim w Grecji – na kontynencie i wyspach Kreta, Rodos, Kos, Korfu, Zakynthos, Kefalonii – w Bułgarii, w Hiszpanii – najczęściej na Costa Brava i Costa del Sol – na Majorce i Wyspach Kanaryjskich. Bardzo dużą popularnością cieszą się również Chorwacja, Czarnogóra, Cypr oraz Włochy. Niewątpliwie hitem najbliższego sezonu będzie Albania – hotele tam są nowe i w pierwszej linii brzegowej.

– Do łask powoli wracają także takie kierunki jak Turcja, Egipt i Tunezja, które w dwóch ostatnich sezonach nie cieszyły się dużą popularnością – mówi Anna Michalec, właścicielka Biura Podróży Turkus.

W tym roku ze względu na to, że bardzo korzystnie wypada w kalendarzu długi weekend majowy, sporo osób przesunęło swój urlop wakacyjny właśnie na ten czas. Od kilku tygodni w sprzedaży biur podróży pojawiła się już także oferta na wyjazdy jesienno-zimowe. Duże rabaty i bonusy przyciągają klientów, którzy myślą już o wyjeździe świątecznym czy sylwestrowym.

– W obecnej turystyce sezon trwa cały rok. Rodziny z dziećmi najczęściej wybierają wyjazdy w miesiącach wakacyjnych, ale coraz więcej osób podróżuje poza lipcem i sierpniem. Wtedy ceny są niższe, a pogoda i tak gwarantowana – dodaje Anna Michalec.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności