Pomóżmy naszym rodakom we Lwowie!

lwow2511_4

Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki w ramach cyklu wyjazdów „Śladami historii Polski” w ostatni weekend października zorganizowało wycieczkę do Lwowa, w której wzięło udział ponad 50 osób z Koluszek i okolic. Jej uczestnicy mogli poznać miasto oraz problemy, z którymi borykają się mieszkający tam Polacy. Nasi rodacy we Lwowie skupieni są wokół polskich parafii i dwóch polskich szkół. Działa tam również Fundacja „Dajmy Nadzieję”, która zajmuje się potrzebującymi. Jej działalność jest olbrzymim wsparciem dla ​wielu ​rodzin,​ a szczególnie dla polskich rodzin mieszkających na tamtych terenach.

W Katedrze Lwowskiej uczestnicy wycieczki z Koluszek spotkali się z s. Lidią Ziembowicz, która prowadzi świetlicę parafialną dla polskich dzieci w wieku szkolnym. W ramach działalności Fundacji „Dajmy Nadzieję” prowadzonych jest także szereg innych działań, min. domowe hospicjum dla dzieci nieuleczalnie chorych​ czy warsztaty terapii zajęciowej dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.

Z inicjatywy Mariusza Kotyni zorganizowana została lokalna zbiórka na rzecz Polaków mieszkających w tym mieście. Priorytetem jest zakup przyborów szkolnych, polskich książek, ciepłych czapek, szalików i rękawic dla dzieci. Można również podarować różnego rodzaju upominki, które zostaną przeznaczone na kiermasz dobroczynny organizowany 2 grudnia we Lwowie pod patronatem arcybiskupa lwowskiego.

lwow2511_1

Wsparcia można udzielać, dokonując bezpośrednio wpłat na konto (należy dopisać: „Pomoc od koluszkowian”, aby można było sprawdzić, ile środków udało się zebrać w ramach tej inicjatywy). Szczegółowe informacje dotyczące akcji pomocy dla Lwowa można uzyskać w biurze Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki (ul. 11 Listopada 41 lok. 4) we wtorki i czwartki w godzinach 18-20 oraz pod nr tel. 534 101 802.

Liczymy  na Państwa wsparcie. Będzie to wyraz naszej solidarności w tym szczególnym okresie, kiedy pomoc jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek!

Patronat medialny nad akcją pomocy dla Lwowa objął portal internetowy i gazeta NASZEKOLUSZKI.PL

Fundacja „Dajmy Nadzieję”

79 – 008 Lwów ul . Teatralny 7/1A

tel. +380 (32) 235-54-97

e-mail: dajmonadiju@gmail.com

www.fondnadija.org.ua

Facebook: Fundacja „Dajmy Nadzieję”

Konto bankowe do przelewów z zagranicy:

Fundacja „Dajmy Nadzieję”
Cel : blahodijnadijalnist
Bank odbiorca
JSC ” Kredobank”
Central branchLviv, Ukraine
SWIFT : WUCBUA2X
№ 2600701383024

albo

Fundacja „Semper Fidelis” na rzecz Archidiecezji Lwowskiej
Nr konta: 58 1240 2643 1111 0010 5882 8600
z dopiskiem: ” Dla Fundacji „Dajmy Nadzieję” – pomoc od koluszkowian”

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności